Wątek: Mała DRynda
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.07.2020, 08:08   #30
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

tak tak - też pamiętałem o tym wpisie.
to nic wielkiego - czasami wystarczą znacznie krótsze chwile na znacznie większe zmiany...

tymczasem jadę dzisiaj z multimetrem i będziem mierzyć. byłoby najlepiej jakby po zimnemu odzyskała chęć na picie i palenie... wtedy nie musiałbym się prosić o jakiegoś busa po wsi.

m

nie będę pisał kolejnego postu bo nie wolno i można dostać po łapach

jak się spodziewałem - do mierzenia nie doszło bo sprzęt odpalił od trzeciego kopa i w klapkach oraz stroju niemal plażowym pocisnąłem czym prędzej do dom aby potem odebrać auto.
po zatransportowaniu do chaty i ostygnięciu przyszła pora na mierzenie - impulsator ok, cewka niskiego napięcia ok, stator AC ok, cewka WN za niski opór na uzwojeniu pierwotnym i moduł ugotowany w pizdu. iskra słaba pomarańczowa i do tego nie działający obrotościomierz.
no to mamy kloc, klops, chujwijaktonazwać.
używane moduły nieznanego autoramentu i proweniencji kosztują 500-800PLN i nie zdecyduję się na taki zakup bo gwarancji na to żadnej nie ma.
za to od czeskiej firmy Ignitech dostałem ofertę na moduł do dr za 120EUR - programowalny. Jedyna wada tego rozwiązania jest taka, że do użytkowania musi mieć prąd z aku ale aku jest nowe i ma ładowanie do tego. . . Zaleta taka, że nie używa cewki NN i wprowadza liniowe wyprzedzenie zapłonu oraz elektronikę nowszą o trzy dekady.

Nowa cewka 89PLN.
Zobaczymy co będzie dalej. DRka ma już tablicę i ubezpieczenie i chętnie pojechałaby gdzieś dalej
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 31.07.2020 o 11:26
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem