Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.07.2020, 19:19   #46
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,031
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 8 min 40 s
Domyślnie

Pewnie niewiele pomogę ale u mnie objawem zaraz po zakupie a w zasadzie dostarczeniu pod chałupę czyli całe pięć dni temu było: słaby aku - odpalenie z kabli podpiętych pod aku Tereski, prędkościomierz chodził ze sporym przekłamaniem w "górę", licznik przebiegu "naliczał" ale nie zapamiętywał tzn. po każdym wyłączeniu i włączeniu zapłonu pokazywał przebieg pierwotny, kierunki tył działały a przód naprzemiennie raz szwankował prawy raz lewy, wskazanie ładowania na zegarach szalało od 11-14. Dzisiaj założyłem świeżo zakupione aku takie jak w książce stoi tzn. ETZ-10BS Exide /w książce jest dokładnie ETZ-10S ale to chyba poprzednie oznaczenie/ i doszło do samonaprawy - wszystko działa jak Pan Bóg przykazał a ładowanie 13,6-14,4. Poprzednie aku to jakiś "niemiecki" wynalazek z prądem rozruchu 105 i pojemnością 6 zamiast 145 i pojemnością 8,6 /w serwisówce Challenga stoi że pojemność ETZ-10S wynosi 10 ale to akurat chyba bzdura i naciąganie rzeczywistości - ponoć Exide takie aku robił tylko dla BMW tak jak i Shell olej Advance vel BMW Advantec/. Może warto wrócić do źródła Pewnie aku i ładowanie 100 razy sprawdzone ale ...
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem