Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.05.2020, 12:35   #6
StrzeLuk
Africa on the Road
 
StrzeLuk's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 256
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 400
StrzeLuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 22 godz 36 min 10 s
Domyślnie

Jacek, czy Ty przypadkiem nie masz takiej malutkiej szybki u siebie? Nie jestem ekspertem, ale może masz trochę takiego naked'a i robią się turbulencje na tym całkiem dużym kufrze? Te shimmy to masz na pustym kufrze czy na obciążonym? Sprawdź proszę i jedno i drugie. Jak jest to samo to zawiecha nie ma nic do tego.


Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Pamiętaj, że do centralnego kufra pakujemy najlepiej powietrze

W każdym motocyklu, którym miałem przyjemność jeździć z centralnym kufrem była shimma.
Pakuj się najlepiej w dwa boczne (i ewentualnie rolkę na miejscu pasażera), jeśli sam jeździsz, bo z centralnym i shimmy możesz oczekiwać i wzrostu zużycia paliwa.
Już tak nie dramatyzujmy. Pół motocyklowego świata jeździ z kuframi z tyłu i jakoś nie narzekają. Od 3 lat jeżdżę z oryginalnym kufrem z tyłu i czasami bardzo obciążony przez sprzęt foto i nic takiego nie odczuwam. Co prawda mam wysoką szybę i może przez to powietrze bardziej opływa mnie i kufer. Nie wierzę, że przy takiej krowie jak ATAS zamocowanie 3kg kufra powoduje zmiany środka ciężkości na tyle, żeby kiera latała. To jakby usiadł pasażer to by się przednim kołem nakrył
__________________
Pozdrawiam,

Łukasz | https://www.facebook.com/africaonroad

Ostatnio edytowane przez StrzeLuk : 13.05.2020 o 12:42 Powód: Scalenie postów
StrzeLuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem