Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.04.2020, 06:34   #47
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Gadacie o tym samym, tylko każdy z innej strony. Sygnał GPS jest nadawany przez satelity. Lokalizator jest odbiornikiem i na podstawie sygnału GPS zna swoją pozycję na Ziemi (tak samo jak zegarki GPS, nawigacje czy telefony które dodatkowo wspierają się lokalizowaniem przy pomocy triangulacji z wykorzystaniem masztów sieci komórkowej). Natomiast następnie tenże lokalizator musi w jakiś sposób przekazać swoją pozycję do 'centrum monitorującego', czyli na tą okazję staje się nadajnikiem i robi to jedną z metod radiowej komunikacji, które obsługuje (najczęściej GSM bo pozwala nie być blisko odbiornika. Wi-Fi czy Bluetooth - zasięg dramatyczie krótki). To oczywiście jesteś w stanie wykryć / zagłuszyć.

Dlatego ja wybieram stary sprawdzony sposób, który mnie chroni przed każdym złodziejem niezależnie od gadżetów jakimi dysponuje = AC Te 200 czy 250 PLN miesięcznie za 'w dupie manie' czy złożyło się łańcuch, czy inną blokadę i wyglądanie co 10 minut przez okno w pracy/kawiarni to nie dla mnie. Kupienie spokoju za tą cenę dla mnie jest tego warte. Palenie rzuciłem z 6 lat temu to mnie stać
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem