Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.06.2021, 12:11   #32
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 517
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 12 godz 26 min 30 s
Domyślnie

Widzę, że stary wątek ale temat podobny więc się podłączę.

Całkiem przypadkowo, chcąc aby ojciec ,,wrócił do korzeni'' zakupiłem dla ojca XL 600 V. Moto stało trzy lata nieruszane, próbują uruchomić odpalił na jeden cylinder. Aby go nie męczyć przywiozłem na przyczepce do siebie i wykorzystując wolne moce przerobowe, których wciąż brak, przez jeden dzień trochę w nim posiedziałem aby aktywować tylny ,,garnek''.

Kompresja na obu cylindrach: 12,5 at. Wywaliłem gaźniki, rozebrałem, wyczyściłem, elementy sprawne, dysze po czyszczeniu myjką ultradźwiękową (w gaźniku od tylnego cylindra było trochę zanieczyszczeń). Pomierzyłem cewki - rezystancja praktycznie identyczna, wyczyściłem świece. Przewód od pompki paliwa, był zmurszały i dziurawy - wymieniony na nowy. Po odpaleniu - przedni cylinder pracuje tak jak powinien, reaguje na zdjęcie fajek (obroty spadają). Na tylnym iskra jest na obu świecach, ale po zdjęciu fajek z pierwszego moto gaśnie. Podmieniłem między cylindrami świece, moduły ale bez zmian. To co zauważyłem, próbując odpalić motocykl tylko na tylnym cylindrze, jest to możliwe ale na zaciągniętym ssaniu i jego praca to max 4 sek po czym gaśnie i tak za każdym razem....zalewa się?

Nie zajrzałem jeszcze do membrany pompki (ale gdyby było z nią coś nie tak pewnie nie chodziłby od strzału na pierwszy cylinder). Przy kolejnym podejściu (nie wiem kiedy będzie) chcę wkręcić COLORTUNE w drugi cylinder. Macie jakieś sugestię co można jeszcze sprawdzić?...chyba, że jeszcze coś nie tak z gaźnikiem od tylnego...
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem