Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.11.2020, 10:29   #225
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Kontynuując wątek... Po kilku miesiącach odstania w garażu, moto trafiło do mnie. Obecny właściciel, kawał chłopa, zawsze szuka dziury w całym i pierwsze co, to że mu za niski ten motocykl, w porównaniu z dłubniętą TT600RE, którą wcześniej miał, a do tego przysiadł się na moją 610tkę i zaczął gorączkowo latać z centymetrem, i a to że skoki ma mniejsze, a że prześwit
Tym sposobem nabył lagi marzocchi z TC250 - dwukomorowy zawias ze skokiem 300mm i pełną regulacją, której zapewne nigdy nie dotknie Lagi można włożyć P&P w oryginalne półki, ośka też pasuje, problem będzie tylko z odsadzeniem jarzma zacisku, ale do tego skorzystałem z oryginalnych tulejek. Gdzieś ktoś w internetach napisał, że można wymienić sam środek i korki góra/dół - był zamysł właśnie tak zrobić, bo te z TC były nieco sfatygowane, no i kolor inny. W praktyce, dolna część jest nieco inna, wewnątrz części trzymającej oś koła jest dodatkowe przefazowanie. Ostatecznie, po pełnym serwisie, z oryginału zostały tylko górna goleń i sprężyny - długość identyczna, inna jest długość tulei pod sprężyną.


Nie miałem wcześniej w łapach takiego marzocchi - kartridż osłonięty "skarpetą" gumową, domyślam się, że przy strzale koła w przeszkodę się rozszerza jak balon. Na foto górny to oryginał z TE630, dolny z TC


Przy okazji wyszła niezła dupa z łożyskiem główki ramy - sztyca jest w środku pusta, po środku jest otwór na blokadę kierownicy, a górna nakrętka nie zakrywa otworu, przez co piach, pył i błoto przy odrobinie "szczęścia" wpadają do sztycy i wypływają przez ten otwór pięknie niszcząc dolne łożysko. W TE630 blokada realizowana jest o kołnierz dospawany na zewnątrz, po nic więc ten nieszczęsny otwór - obecnie już zaślepiony.


Z innych - wydech zmieniony na 2w1 (waga w dół), w miejscu oryginalnego prawego tłumika zamontowana mała narzędziówka lub jak to właściciel określił, etui na na stelaż namiotu.

Na razie tyle
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem