Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.03.2008, 09:03   #4
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,778
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 12 godz 24 min 55 s
Domyślnie

Generalnie jeszcze (wiem to posrednio od jakiegos serwisu enduro)dobre efekty daje odkręcenie zacisku i podniesienie go ponad pompę - twierdzą że łatwiej powietrze schodzi z układu jak ma iść do góry (ponoc przez to że przewody hamulcowe są bardzo cieniutkie w rasowych enduro).
Wczoraj kumplowi odpowietrzylismy hamulce KTM 200 a ponieważ nie moglismy odkręcic zacisku to postawiliśmy moto pionowo na tylnym kole przy ścianie i przekęcilismy pompe na kierownicy aby lustro płynu było poziomo wzgledem podłoża i aby móc dolewać płynu.
Smiesznie to wyglądało jak trzech gosci trzyma motor pionowo i próbuje odpowietrzac hampelki a działo sie to w podziemnym garazu w bloku i inni użytkownicy garażu dosyć dziwnie na nas sie patrzyli.
Finalnie przyniosło to efekt ale z Afriką sie może nie udac bo KTM to ze 100 kg tylko wazy.
Za to w Afryce nie problemów z odkręceniem zacisku i podniesieniem nad pompę.

Jeszcze ciekawy sposób podpowiedział mi brat - tak odpowietrzał sprzęgło w DAF XF.
Otóz strzykawkę zastępujemy starą pompką do spryskiwacza od jakiegoś mobila.
Mysle ze wtedy trzeba opaskami zaciskowymi węzyki dokręcic do odpowietrznika i pompki . Jeden weżyk dokręcamy do odpowietrznika a drugi do słoiczka z płynem. Generalnie można to zastosowac w dwie strony zmieniając + i - z zasilania pompki - czyli raz wypompwoujemy a po zmianie pompujemy płyn do układu.
Nie wiem czy to sie sprawdziłoby w moto .
Wazne aby pompując w układ płyn pilnowac aby nie przelał sie on przez zbiorniczek.
Jak ktoś wypróbuje to niech da znać w DAFie zadziałało idealnie ja już płyn wymieniłem tradycyjna metodą

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 14.03.2010 o 18:27
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem