Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.05.2024, 21:22   #90
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 57
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 14 min 27 s
Domyślnie

Cześć ponownie. Problem ostatecznie rozwiązany. Okazało się coś zupełnie innego, a na trop naprowadził mnie cały wpis dot. iglic w gaźnikach. Po przeczytaniu tamtego wątku pomyślałem, że sprawdzę czy nie nie są pomylone dysze w gaźnikach (przód z tyłem jak mają różne rozmiary). Wybebeszyłem gaziory i okazało się, ze miałem założone dysze z zestawu naprawczego do XRV 1996-1999 czyli po 115 zamiast 118 i 120 (moja RD07 jest z 1993). Pewnie dlatego na wolnych chodził jeszcze dobrze ale górę miał taką jak mu się podobało i nierzadko było zbyt ubogo. Później połączyłem to również z działaniem silnika w kosie spalinowej ;-) jak mi się kończy paliwo podczas koszenia i "zasysa" już nieco powietrza z paliwem to silnik kręci się dużo wyżej - w Afrze myślę, że mogło być podobnie i stosunek powietrza do paliwa był zbyt duży i myślę, że stąd te dziwne odchyłki obrotka. Założyłem właściwe dysze, wyregulowałem gaźniki i od 800 km mam pięknie, miękko i przyjemnie pracujący silnik, z większą dynamiką i zawsze poprawnie wskazujący obrotomierz w motocyklu. Mój problem ostatecznie zamknięty. Dzięki raz jeszcze Wam wszystkim za każdą pomoc.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg gazniki.jpg (290.7 KB, 11 wyświetleń)
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem