Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.04.2024, 13:11   #903
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,928
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 15 godz 40 min 10 s
Domyślnie

Mii odebrany po serwisie. Wszystko OK, pewnie go tam posprawdzali jakoś, wymienili filtr przeciwpyłkowy i umyli / odkurzyli i skasowali nas na 239 funtów.

Stuki z przedniego zawieszenia okazały się pochodzić z zużytego lewego łącznika stabilizatora, który wymienili za free w ramach gwarancji

Zażyczyłem sobie aby sprawdzili jaki jest SOH baterii i niestety stwierdzili, że takiej informacji ich kompy diagnostyczne nie podają. Stwierdzili, że bateria jest OK (cokolwiek to może znaczyć). Mam wrażenie, że powinny być jakieś uregulowania prawne, aby każdy producent EV umożliwiał łatwe odczytanie SOH użytkownikowi (coś jak w iPhone'ach) aby każdy łatwo mógł sobie sprawdzić co warta jest bateria HV. Szczególnie ważne to będzie dla tych kupujących EV z drugiej ręki.

Niedaleko Seata ten sam dealer / właściciel otworzył salon chińskiej marki BYD. Udałem się tam więc w odwiedziny aby na własne oczy ocenić chińskie EV, o których sporo czytałem (i kilka już widziałem na ulicach).







Na razie w ofercie tego producenta są w UK 3 modele samochodów.

Najmniejszy to BYD Dolphin:







Jest też BYD Atto3:









Czy wreszcie konkurent Tesli Model 3 czyli BYD Seal:

















Muszę przyznać, że wykonanie samochodów jest OK, ceny relatywnie przystępne (i jest np. oferta kredytu 0%), parametry OK, gwarancja OK, więc będzie ciekawie Mają na rynek trafić jeszcze SUV Seal U i najmniejszy Seagull.

Osobiście niekoniecznie podoba mi się design kokpitu (jakby tu powiedzieć: 'za dużo tam się dzieje', pstryczki, świecidełka itp), ale przy CCC pewnie na to oko można przymknąć.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem