Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.04.2024, 17:24   #877
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,954
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 10 godz 18 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
No..co jakiś czas liczę sobie na szybko opcję zakupu i eksploatacji takiego pojazdu. Oczywiście używanego i w komplecie z PV. Na razie cały czas jest to nieuzasadnione, ale za 2-3 lata może. Nie ukrywam, że motywacja jest wyłącznie ekonomiczna i jeśli CHRL "pomoże" z cenami używanych i nowych elektryków plus może jakaś sensowna zmiana w rozliczeniach PV (coś się dyskutuje obecnie w PL) to kto wie.. Ale to nie ten rok i raczej nie kolejny. Czyli na razie obserwacja
U mnie paliwo 1,5 funta za litr, prąd w domu 7,5 pensa za kWh (bez uwzględniania PV, bo ładuję kiedy chcę, nie patrząc na słońce - głównie w nocy i nie mam rozwiązań jak stary prosument w PL). Plus prąd bezpłatnie gdy z PV lub Superchargerów.

Realne tak to wygląda po 8 miesiącach używania Tesli: 147 funty wydane na prąd przy przebiegu 10114 mil. Na ICE wydałbym ok. 1500 funtów. Realnie 10 razy mniej za paliwo...



Powyższe nie uwzględnia, że czasami coś wskoczy z PV, ale uwzględnia darmowe SuC. Czekam do końca kwietnia i podam tutaj dane z wallboxa ile realnie zużyliśmy energii na ładowanie dwóch samochodów (EVSE niestety nie 'odróżnia' który się ładuje stąd oba EV).

U nas jest dużo używanych EV. Serwis Autotrader pokazuje mi obecnie 20 510 ogłoszeń z używanymi BEV. Poniższe video z kilkoma przykładami (przewińcie gadanie i reklamy jedzenia na początku). Tak więc i w PL (za kilka lat) będzie podobnie, więc może coś wybierzesz za jakiś czas...

https://www.youtube.com/watch?v=6t_m5d2-Yls

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem