Wątek: ID.3 1st
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.03.2024, 12:41   #1619
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,969
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 19 godz 10 min 44 s
Domyślnie

TMY może i większy prześwit ma, ale sporo powietrza woziłbyś w tym samochodzie. Choć z drugiej strony kładziesz tylne oparcie i masz spanie dla dwóch osób, więc wypełniałoby to Twoje kempingowe potrzeby (Chińczyki sprzedają dedykowane materace do TMY) Jak dla mnie (jak już kiedyś pisałem) jak zrobią Tesla Model 2 to będzie ideał, bo TM3 troche duża jest na tylko 2 osoby i mniej praktyczna jako sedan (wywoziłem wczoraj 2 palety i parę innych rzeczy na skipe ).

Co do nowego moto to jeździłem Experią i był opis tego w wiadomym wątku, którego nie ma Moto może być, zasięg przyzwoity (choć raczej do jazdy wokół komina przy obecnej infra w PL), przyśpieszenie nieziemskie (można się tego w sumie spodziewać), niestety zawiecha była tak twarda, że dupa bolała od jazdy.

Horwin sentimenti 0, hmm 2,8 sek do setki i to bądź co bądź w skuterze... Powiem szczerze, że przestaje mi się w świecie EV ten wyścig do 100 i na KM podobać. Bo to już są tak absurdalne cyfry, ze robi się to niebezpieczne w codziennym życiu. Te 200-300 KM i te 6-7 do setki w samochodzie to jest wystarczająco dużo do płynnej jazdy zarówno w trasie jak i mieście
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem