Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.02.2024, 22:57   #805
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,957
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 12 godz 55 min 16 s
Domyślnie

Panowie, chyba się nie zrozumieliśmy.

Ja HA zastosowałem zasadniczo do jednego celu: automatycznego ogarnięcia krótkich i częstych dynamicznych slotów ładowania samochodu w ciągu dnia z bezsensownym rozładowywaniem magazynu energii. Plus level dalej jest Predbat, który (jak widzę) wyśmienicie zarządza (czy jak kto woli optymalizuje) falownik, magazyn i EVSE, abym właśnie nie musiał siedzieć z apką i coś ustawiać, przestawiać, włączać czy wyłączać, bo na to właśnie nie miałem czasu czy ochoty.

Życie w domu toczy się nadal normalnie, a to 'coś' w tle kombinuje np. że za 6 godzin będzie tyle a tyle słońca, więc wyeksportujemy XkWh z magazynu energii do sieci, bo nam nie będzie tyle potrzeba i przy okazji zarobimy trochę za eksport.

Nadal więc włączamy światło normalnie (choć można zdalnie), temperaturę w domu sterują termostaty na ścianie (choć widać je w HA), rolet nie mamy, bramę do garażu mamy bez silnika, z integracją EV do HA się nie śpieszę itp.

Są tu tacy co rozbierają silniki do małej śrubki - ja tego nie potrafię, ale potrafię coś innego. Nie oznacza to jednak, że każdy musi iść tą drogą
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.

Ostatnio edytowane przez nabrU : 27.02.2024 o 00:22
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem