Wątek: [P] Zakup kasku
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.01.2024, 18:09   #44
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,248
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 14 godz 14 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaczekaj Zobacz post
Udało mi się pomierzyć następujące kaski:

Arai x4 tour
Klim krios pro
Nishua Enduro Carbon
Shoei Hornet
Ls2 explorer Carbon.
Scorpion adx2

Nie udało się zmierzyć polecanego AGV.

Najlepiej siedzi na na głowie Klim i Nishua bo toż praktycznie to samo. Wnętrze bardzo przyjemne, głowa miło otulona. Za Nishua przemawia cena, za Klimem jedynie wybór malowania no i może fotochromatyczna szyba.
Minus w jednym i drugim kasku to mało wysunięta szczęka, jakby deko mi było w nich klaustrofobicznie. Klim nie ma zapięcia DD. Wydaje mi się że chyba Klim ma lepszy, tzn elastyczniejszy daszek.

Arai i Shoei ciężko mi dobrać rozmiar i jednak deko za ciężkie na długiego tripa z moim wyrąbanym karkiem. Z jeżdżenia z plecakiem już zrezygnowałam a więc i kask trza mi lekki.

Scorpion już definitywnie za ciężki.

Ls2 explorer Carbon. Całkiem dobre wrażenie na mnie zrobił jednak nieco kosmiczny wygląd i duża szczęka jest tak sobie wizualnie. Bardzo przyjemne wnętrze, jak w Klimie i Nishua. Jak w podusi. Waga na plus. Nie wiem jak jakościowo, kiedyś z ls2 nie byłam zbytnio zadowolona. Miałam model Pioneer.
W Klimie nie pożałujesz szyby foto. Zapięcie Fidlock, coś pięknego. Na testach zaraz za DD, a praktyczność rewelacyjna. No i wypełnienie Koroyd robi lepszy przeciąg w środku. Myślę, że te trzy pkt są warte dopłaty do Klima względem Nishua.

https://youtu.be/FcWGHNwMaOQ?si=5fZfHAHdfmlFRNy5



Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Novy : 27.01.2024 o 23:34 Powód: Tuba w oknie
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem