Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.12.2023, 22:51   #447
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 469
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 14 godz 51 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
A może kolega z Krakowa udostępnił by lub odsprzedał wektorówki?
Mam wrażenie, że chyba wszystkie dostępne na rynku są bardzo odsunięte od kraterów i generalnie zrobione najtaniej jak to możliwe.
Mam jakieś swoje przemyślenia i pomysły, coś tam będę dłubał.
Jak wydłubierz to się pochwal. Projekt to jedno, a gięcie i spawanie HDPE to drugie. Moim zdaniem odsunięcie od silnika wynika z łączenia karterów , które ma wargę i wystawione śruby. Dodatkowo, musisz mieć miejsce na to żeby to pracowało. AXP i ori jest zamocowane na sztywno tylko od przodu. Tył w AXP wchodzi takim hakiem na ramę, ori w dziury montażowe w stelażu podnóżków, dzięki czemu nie ma naprężeń, jak się odkształca. A jak się już odkształci, to kartery mają zaprojektowane miejsca gdzie opiera się płyta ori i w tych miejscach, moim zdaniem, musi się podeprzeć akcesoryjna. HDPE po odkształceniu na zimno praktycznie wróci do swojej pierwotnej formy, a aluminium jak się odkształci, to ciągnie za śruby i się rwie. Dlatego pisałem tylko plastikowa moim zdaniem. Tu nie ma sanek, więc to będzie pracować.
Jak chcesz poprawiać, to lepiej zacząć od tektury i drewna, niż od poprawiania czyjegoś projektu, ale zapytam. No chyba że masz dostęp do dokładnego skanera 3d, co zrobi model silnika/ramy. Wtedy pewnie można w CAD zacząć.

Ostatnio edytowane przez zylek : 16.12.2023 o 11:22
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem