Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.12.2023, 18:29   #5
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,521
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 29 min 47 s
Domyślnie

mega ciezki temat i na pewno nie tani. tak jak pisal adagiio DR czesto mialy pozacierane wałki. ja Ci podsune nieco inny pomysl ale, ze dzisiaj mam wieczor zwariowanych pomyslow to ten tez taki bedzie. ja bym zrobil tak:

kupil zatarty silnik z DT/TDR125, zrobil mu generalke i zalozyl cylinder 170ccm ( są takie zestawy), dobral do tego odpowiedni gaznik i zestroil. i uwierz mi, zadna DR350 nie bedzie miala do Ciebie startu a taka jednostka bedzie sporo lzejsza. jak to dobrze rozegrasz zmiescisz sie na sucho w ~105kg. te silniki, jezeli chodzi o skrzynie/sprzeglo sa absolutnie niesmiertelne a tlok spokojnie robi 50 tys km. nie wierz w bajki, ze co 10 tys km trzeba go zmieniac. tak to jedzie:

https://www.youtube.com/watch?v=dCY071hQcJ0

a 2-paka sie nie boj - madrze uzywany na dobrym syntetycznym oleju naprawde wiele zniesie - to nie sa silniki wyczynowe.

p.s. strzelam, ze silnik z dr350 wazy okolice 35-40kg. silnik z TA650 jak kiedys wysylalem to wazyl 65kg i po rozlozeniu poszedl dwoma paczkami bo tak wyszlo taniej. DPD uznawalo paczke do 50kg jako 'bezpaletowa'. mam w warsztacie na podlodze wyciagniety silnik z DR600K 1988 to go jutro zwaze i napisze co wyszlo.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem