Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.11.2023, 09:59   #19
Silv
 
Silv's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Mrągowo
Posty: 265
Motocykl: XR4
Silv jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 13 godz 5 min 28 s
Domyślnie

Byłem z rodzinką w czerwcu. Dzieciaki 3 i 5 lat. Były dni że zasuwaliśmy w czapkach i przeciw wiatrówkach. Innego dnia w górach w krótkich rękawkach i opaleniznę się łapało. Jeżeli zima to przygotujcie się na deszcz, śnieg i silny wiatr. I swoje plany zredukuj o 50% bo nie wszędzie wjedziesz autem. Szwagier opowiadał że z lotniska w Keflawiku do Reykiaviku w grudniu auta stały z 2 tygodnie zanim je zabrali z powodu śniegu. Nie wiem w jakim wieku masz dzieciaki ale Islandia uczy pokory i warunki są zgoła inne niż te zimą u nas. My głównie skupialiśmy się na trasie 1 na południe do miejscowości Vik i codziennie wracaliśmy do Reikiaviku. Auto wynajmowaliśmy u Polki- nie wiem czy ma teslę ale wyszło całkiem tanio i chyba/zwłaszcza zimą wybrałbym tą opcję ponownie. Jak dobrze pójdzie to może jeszcze na jakąś erupcję wulkanu się załapiesz. W Grindavik gdzie jednego dnia się stołowaliśmy w porcie miasteczko zsotało ewakuowane ze względu na pęknięcia ziemi spowodowane trzęsieniem ziemi. Islandię polecam ale chyba jednak wolę tą letnią porę chociażby przez długość "dnia", który będzie teraz dosyć mocno Cie ograniczał. Powodzenia i spełnienia planu.
Silv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem