Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.11.2023, 13:51   #40
ctomch
 
ctomch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 262
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 10 godz 14 min 19 s
Domyślnie

Ok, to pierwsze wrażenie mogę opisać.
1) Wibracje - nie jest źle, spodziewałem się że będzie gorzej, największe wibracje są od podnóżków. Tu dużą różnicę robią buty. W turystycznych TCX-ach Baja jest źle, w Alpinestars Tech7 jest dobrze
2) Ergonomia - motocykl jest jakby skrojony dla mnie, pozycja zarówno siedząca jak i stojąca jest idealna. Nic nie muszę zmieniać ani poprawiać
3) Jazda - w terenie zachowuje się bardzo neutralnie, w zasadzie nie trzeba pomagać balansem przód-tył jak przy ciężkich motocyklach, oczywiście szybsze winkle wymagają dociążania przodu szczególnie z bardziej odkręconą manetką. Silnik jest bardzo liniowy i przewidywalny (na mapie 1), hamulce bardzo dobrze dozowalne
3) Silnik - jak wyżej, na mapie 1 silnik jest bardzo liniowy i zupełnie nie czuć wielkiej mocy pod tyłkiem, mapa 2 to już inna para kaloszy. Różnica jest bardzo duża. Kontrola trakcji działa, nic więcej na jej temat nie powiem na razie. QS działa bardzo płynnie i bez szarpnięć.
4) Zawieszenie - miodzio, jeździłem na ustawieniach "comfort" i jest komfort. Sag udało mi się ustawić tak jak jest teraz, ale z bagażem i dodatkami na pewno czeka mnie wymiana sprężyn. Miałem okazję pojeździć modelami z Xplorem i 4CS. Tutaj różnica jest bardzo duża, in plus. Przede wszystkim regulacja działa i jest to odczuwalne.

Co zrobiłem. Na razie w sumie nic. Postępuję wedle zasady, że potrzeby pojawią się po drodze. Na razie sprawdziłem przełożenia 13:50, 14:50 (standard), 15:48. 13:50 jest na pewno dobre do wolnej technicznej jazdy, motocykl jedzie jak traktor na reduktorze. 15:48 to moim zdaniem dobry kompromis do robienia większej ilości kilometrów.
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem