Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.11.2023, 18:44   #129
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,329
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 55 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Asiu , zostało mi coś tam do malucha, nowe sprzęgło np i jakieś drobiazgi.
Służę też wiedzą jak ożywić silniczek poprawiając tylko fabrykę bezkosztowo (135/h bez problemu jeździł), instalacji lpg nie proponuję ale jeździłem długo i spalał 6 l.
Na części bardzo chętnie! Na LPG nie, i tylko z tego powodu ze to za duża przeróbka. Gdzieś z tyłu głowy mi sie marzy żeby dało się malczasa zostawić gdzieś w estońskim muzeum.

Ożywianie silnika jeśli jest legalne to śmiało pisz tu Nie chodzi nawet o "bezkosztowe", ale turbinka kowalskiego za 5 stów to już jest srogo kosztowe do tego co to daje

Cytat:
Mnie uczyli, że geometrię (a nie samą zbieżność) robi się na końcu, a nie na początku.
Dobrze Cię uczyli. Ale ta sztuka miała kiere skręconą pod kątem 40 stopni i żadnej zbieżności poza fabryką nigdy nie ustawianej. Żeby nie zdechnąć trzeba było z grubsza to ustawić. Ale zanim zacznę sie pierdzielić z podkładkami to wolałbym powymieniać elementy zawiasu na docelowe
Do geo malucha trzeba około pół godziny na samo przestawienie maszyny wiec nie jest moim celem wjeżdżanie na geometrie raz w tygodniu(czasem tak robią sportowe fury).

Cytat:
nie dawaj gum w sprężyny, bo to zmieni zakres pracy zawiasu.
Będzie twardziej, ale niekoniecznie lepiej.
No wiem. Tzn bym nawet spróbował. Chętniej sprężyny progresywne, ale dostepne kolei są niższe a ja to bym wolał akurat wyższe . W końcu to będzie nadbałtycki szutrołaz

Cytat:
ps: masz przekładnie czy maglownice?
Przekładnię. Tak wołałbym żeby zostało. Tzn jak sie już robi wszystko i dalej prowadzenie tego będzie tak samo gófniane to wtedy na spokojnie usiądę i pomyślę. Ale to na końcu ostatecznie i chyba nie


Wjechały 145/80R12 Letnie. Nie ma problemu z ocieraniem, mieszczeniem sie itd.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 377151513_1241379659874459_5177722338930443739_n.jpg (219.6 KB, 7 wyświetleń)
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem