Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.10.2023, 10:33   #524
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,468
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 5 dni 16 godz 57 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ctomch Zobacz post
Termostatu nie ma. Problem polega na czym innym. Popatrz na zdjęcie od przodu i zlokalizuj chłodnicę oleju. To akurat jest 1VJ, ale widzę że w 3AJ lokalizacja chłodnicy jest taka sama. Zasłania ją prawa laga.
Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
ale jaki problem? że na czym polega?
Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
bede musial koledze powiedziec zupelnie tego nieswiadomy zrobil ~300 tys km na xt600z po afryce i azji
Problem jest w 1VJ/1VS.
Nawarstwia się kilka spraw: chłodnica jest stosunkowo mała i zasłonięta, pompa oleju mniej wydajna i najgorsze, że powietrze zaciągane jest do AirBoxa dokładnie znad gorącego silnika.
Yamaha sama przyznała się do błędu wypuszczając wersję 1VJ/1VK z poprawionym Airboxem.
Była to podwersja 2RW - identyczna z 1VJ tylko airbox jak od 3AJ, ale z oznaczeniem 2RW na klapie airboxa. Numer VIN 2RW motocykla.

Jeżeli kolega to Kowal (pozdrawiamy Piotr)) to ma wersję 3AJ w sumie 3AS (ma szwajcarkę z telewizoreM) - chłodnica oleju większa, pompa oleju wydajniejsza i zmieniony AirBox j.w co w sumie daje dużą różnicę do chłodzenia w 1VJ. Pomijając to - to co wyprawia ze swoją tenerą Kowal po świecie jest NJALEPSZĄ jej reklamą - żaden inny motocykl chyba by tego nie wytrzymał.


Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Patrząc na zdjęcie zamieszczone przez Mallorego wychodzi że moja po malowaniu modelowo jest z 88, tylko u mnie nie ma już kopajki. W IT nie ma roku produkcji w dowodzie rejestracyjny, mam też oryginalny dowód rejestracyjny wydany w 1990 roku przy pierwszej rejestracji. Motorek był u jednego właściciela przez cały czas. Yamaha ma jakiś sposób żeby po nr. VIN sprawdzić rok produkcji ? Nie że mi na tym jakoś specjalnie zależy, ale jakby była tak możliwość to czemu nie.
Yamaha ma sposób, ale się naciąłęm w ASO na ich sprawdzanie przed laty. Jeszcze gorzej w Larssonie. Lepiej samemu wiedzieć czego się chce.
Tu masz Adam wyciągnięte od Yamahy przeze mnie fiszki do 1VJ:
http://150.254.222.97/serwisowki/1VJ.PDF
A najlepiej zadzwonić do ArturaS - on ma wszystko w głowie.


Cytat:
Napisał Boldun Zobacz post
Kopajki nie miała żadna 3AJ, wczesniejsza czy późniejsza. A jej zalozenie to koszty sumarycznie nie wielkie, to tak na marginesie.
Skro jest papier z pierwszej rejesracji z '90 to wszystko jasne. Buda ma malowanie '88 = moto z wypustu 88r. W IT liczy sie od daty pierwszej rejestracji.
Ten szczegół także namieszal sporo jak kupowalem GSX1400 z pod Pizy. Modelowo 2003 a w papierach 2005. Moto przestało 2 lata.w salonie na wystawce.
Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
tak to wyglada jezeli chodzi o VIN-rocznik. robilem kiedys Tenere 600 z kopajka, wiec albo jakis dziwak albo ktos piec przekladal. kraju pochodzenia nie znam. niebiesko - zolta na podwojnej lampie.
Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Z tabelki zapodanej powyżej wynika po nr. VIN że moja nie jest ani z 1988, ani 1990 rok, tylko z 1989. Nigdy we włoskim dowodzie nie był podawany rok produkcji żadnego pojazdu. A to nie wiedziałem że 3AJ nie miała kopajki.
Tak jak pisze Boldun - można zamontować kopajkę do 3AJ - jest to przewidziane i niektórzy to robią.
W pierwszym poście tego wątku Adam wyjaśniłem podstawowe różnice. 34L/55W - tylko kopniak, 1VJ/1VK/2RW - kopniak i guzik, 3AJ/3AS - tylko guzik.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem