Wątek: Fjr1300
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.10.2023, 12:46   #49
furman

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rawicz
Posty: 399
Motocykl: Crf 300L
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 14 godz 34 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
To dobre, bo to szybki, lekki, zwarty motocykl, niski w siodle i lata po winklach jak zły, ale przymierzać się, a jeździć, to różnica. Ma też swoje kaprysy, ale turystycznie z tobołami i w dwie osoby dawał radę przez ponad 40 TK. Zdeklasował go dopiero 1190.
U mnie zmiana odwrotna. Tiger ma lepszy silnik (ciągnie od samego dołu do samej góry, a w KTMie zabawa zaczyna się powyżej 5tyś. obrotów), lepsze hamulce, piec nie grzeje po jajach i udach (choć niektórzy mówią, że Tiger daje ciepłym powietrzem po załączeniu wentylatora, ja w moim tego nie zauważyłem-może coś zmienili bo mam ostatni wypust po lifcie). KTM ma zawias lepiej wybierający nierówności, pewnie też koło z przodu robi robotę, choć jest mniej stabilny niż Tiger przy wysokich prędkościach. Na KTMie jest bardziej zrelaksowana pozycja i lepsza ochrona przed wiatrem. Takie moje spostrzeżenie po chwili obcowania z Tigerem (po zakupie nie zdążyłem zbyt wiele pojeździć) i kilku sezonach na 1190. A i Ktm nie ma tempomatu (czego mi brakowało na długich przelotach drogami szybkiego ruchu), a w Tigerze już dorzucili po lifcie.
furman jest online   Odpowiedź z Cytowaniem