Wątek: 4CS vs Xplor
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.09.2023, 11:02   #7
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 466
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 13 godz 29 min 26 s
Domyślnie

Xplor można fajnie zrobić u Sancheza. Znają się na WP, zrobią jak chcesz. Ja zrobiłem regulowane tłumiki odbicia w obu lagach, tłoczki z większym przepływem i regulacją dobicia w obu lagach. W tłoczkach są szersze slizgi, ale mają mieć mniejsze opory. Na sprężyny z przodu poszły spacery. Wymieniłem sprężynę z tyłu na 78 i tłoczek w zbiorniku na aluminiowy. Na blader się nie zdecydowałem z powodów serwisowych. Orginalnie tłoczek jest plastikowy i przy grzaniu ma pracować cieplnie inaczej (podobno). Z przodu i z tyłu setting. Całoś zbalansowało motocykl i ustabilizowało go. Zawias jest zrobiony pod zapierd..nie, więc jest daleko od gumowego, ale nie wali po łapach na małych nierównościach. Tył przestał kopać, co mogło wynikać ze zbyt mocno skręconego preload na granicy statycznego sag, ale rebound nie wyrabiał tak czy inaczej. Nie mam doświadczenia z 4CS, ale od pełnej KYB, którą mam w Becie, obecny WP Xplor nie odstaje wiele. Od starego WP (po pełnym serwisie) w 950 SE, nad którym niektórzy się spuszczają, jest lepszy moim zdaniem. PS Xplor był od 2019 i to jest najlepsza baza bo ma w ori skok 275. Od 2020 250mm a realnie 265, tyle zmierzyłem znaczy. Oczywiście mówię o 701.

Ostatnio edytowane przez zylek : 20.09.2023 o 12:02
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem