Wątek: konwersja Ktm
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.11.2009, 23:06   #15
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

niedawno jeszcze mialem LC4ADV 1999. z tego co wiem to z enduro SM mozna łatwno. gorzej w druga strone. wiele to pewnie nie pomaga ALE. nie dalej jak 2 tyg temu widzialem CAŁE ADV640 na teile na alledrogo. ło:
http://www.allegro.pl/item800597704_...adventure.html
był jeszcze jeden - tez na USD - juz nowszy niz moj. tez komplet i na teile. moze sie jeszcze pokaze.
ogolnie to podzielam zdanie Podosa. pchnij tego SM i lepiej kup ADV od razu.
choc po lataniu tym skurczygnatem /wciaz mam zdanie ze to najlepszy Dual jaki w ogole powstał/ powiem Ci ze w teren jednak jest za ciezki i jesli chcesz terenu i jakies dojazdowki do 100km to nie pchaj sie w Adv. szkoda siana i miesni.
lepiej bedzie Ci na zwykłym LC4 - znacznie lepiej robi off. nie ze wzgledu na zawieszenie - tu zawsze jest WP i zajebisty zapas. ze wzgledu na mniejszą masę właśnie.
jakkolwiek bys nie wybrał jednak - takie LC4 to po prostu rewelacyjny sprzet w jakimkolwiek wydaniu. banan nie schodzi z japy
zazdraszczam ze jestes na poczatku tej drogi hehehehe jak sobie przypomne pierwszy winkiel na suchym z pełnym uslizgiem tyłu i ze zasrałem całą zbroje niemal i ze potem stwierdzilem ze to sie na tym moto da kontrolować... ech. chcialbym jeszcze raz
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem