Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.08.2023, 23:51   #1
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 759
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 21 godz 43 min 17 s
Domyślnie [P] Bogusławski - nieuczciwy sprzedawca

Cześć,
piszę trochę po poradę, na pewno z bezradności...

W styczniu 2021 kupiłem u p. Andrzeja Bogusławskiego (Słupsk) licznik KOSO DB-02R.
Nie montowałem go grubo ponad rok, następnie we wrześniu 2022r. zamontowałem i przejeździłem 2,5 kkm.
Bez problemu.
W listopadzie 2022r. zaczęły zanikać wskazania prędkościomierza. W grudniu zgłosiłem problem mailowo.
W styczniu br. spakowałem licznik i wysłałem Pocztexem z prośbą o naprawę.

Czekałem cierpliwie na jakąkolwiek odpowiedź.
W połowie lutego przesłałem jeszcze raz wszystkie dokumenty: skan pisma reklamacyjnego, paragonu i dotychczasowe maile.
Cisza.
Kilka telefonów, nieskutecznych.

W kwietniu zalogowałem się na platformę zakupową sklepu i poprzez komunikator wszedłem w kontakt, najprawdopodobniej z pracownikiem.
Otrzymałem informację, że nie mają przesyłki. Ale musiałem to na nich "wymusić": macie, czy nie macie? i mam reklamować usługę w Poczcie Polskiej?
Odpowiedź: reklamować.

Reklamacja doręczenia przez PP. Odrzucona. Przesyłka przekazana dorosłemu domownikowi na podanym adresie. Jednocześnie informacja, że firma zmieniła lokalizację...
Następnie moje odwołanie do PP: skoro ustalili los przesyłki w procesie reklamacyjnym dot. jej zaginięcia, może dobrze byłoby, aby dorosły domownik (dodajmy nie adresat) przesyłkę zwrócił...?
Odwołanie odrzucone. PP dysponuje pisemnym oświadczeniem domownika, że zatelefonował do p. Bogusławskiego i ten tego samego dnia odebrał przesyłkę osobiście.

Pan Bogusławski w maju (po tym jak się dodzwoniłem) obiecał, że zbada losy przesyłki bo zna odbiorcę - dorosłego domownika. Dodajmy osobę, u której kilka lat wynajmował pomieszczenia na działalność gospodarczą.

Jak nietrudno się domyślić... cisza.
Nie ma licznika, nie ma odpowiedzi.

Zakupiłem w lipcu drugi licznik, którego używam obecnie.
Przesłałem do p. Bogusławskiego pisemne odstąpienie od umowy - uznając, że reklamacja została złożona skutecznie (mailowo w grudniu 2022r.), a następnie jak wynika z ustaleń PP skutecznie dostarczona w styczniu br.

Skontaktowałem się również infolinią konsumencką, która potwierdziła:
1. mailowe zgłoszenie jest skuteczną reklamacją,
2. mam dowód nadania, PP udowodniła pisemnie, że przesyłka została dostarczona i to adresat powinien wykazać dowodami, że tak nie było,
3. sprzedawca ma 14 dni na odpowiedź na reklamację, pod rygorem jej uznania zgodnie z art. 7a ustawy o prawach konsumenta.

Ale jednocześnie dodali, że brak odpowiedzi na reklamację nie stanowi przestępstwa zatem Policja nie jest organem właściwym do prowadzenia postępowania.

No i teraz, jak namówić nieuczciwego sprzedawcę do zwrotu kosztów?
Tylko sąd?
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem