Wątek: X-adv 750
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.07.2023, 22:49   #17
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,668
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Z plecakiem nie ale z kuframi i z rolka zrobiłem po drogach szybkich i autobanach jakieś 12kkm - około 4 tys nakręciłem do tego koło domu.
Mocy nie zabraknie Ci do JAZDY. Można trzymać NC 140kmh cały dzien i spokojnie daje sobie radę. Przy tej prędkości jednak musisz planować manewry na autostradzie bo nie ma odejścia litra+ i jak coś zapierdala za tobą 170 to nie zdążysz zniknąć bez orgii świateł pomijając ze to zwykle niebezpieczne.
Z kuframi i rolką spakowany na tydzień przy tej prędkości pali 4.2-4.5l. Średnie spalanie z całego okresu eksploatacji było 3.3l gdzie naprawdę dużo jeździłem szybko i daleko.
Ten silnik ma potencjał i jest BARDZO niedoceniany.

NC koniec końców znudził mi się bo zatęskniłem do możliwości zjechania gdzieś na bok czego absolutnie nie zapewniał. Miałem nawet tkc80 przez jakiś czas ale to było po prostu nieporozumienie. CRF300rally sprawia mi naprawdę dużo więcej radości a sam motocykl uważam za wszechstronniejszy i wygodniejszy - jak dla mnie.
Pisze to mimo ze na NC zrobiłem swoj życiowy rekord dniowy w postaci 1370km - był po prostu dobry dzien ale te 55KM nie powinny nikogo zniechecac.

Na koniec powiem ze ten silnik się nadaje do ADV czy offa jak wół do karety.
Dołu jest cała masa ale reakcja na gaz jest BARDZO ospała bo masy wirujące są olbrzymie jak na taki piec. Spokojne pokonywanie dystansu - to tak. I nie jeździłem niczym lepszym. No i ekonomia.

Widziałbym ten silnik, o czym pisałem wiele razy, w podróżnym enduro typu AT, GS rozwiercony do 900ccm z mocą na poziomie 85KM z 19” z przodu i zbiornikiem 15-17l. Ustawilbym się w kolejce po takie moto gdyby cena byla prawidłowa na co dzisiaj już liczyć nie można. Drugi raz do tej samej wody nie wejdę ale wspominam z bardzo dużym sentymentem.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem