Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.07.2023, 14:11   #106
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,745
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 3 godz 50 min 41 s
Domyślnie

ja mam już ABS IIgen - póki co nie zgłasza błędów, prawidłowo się resetuje i działa w akcji jak należy. heble są bardzo dobre - nie jednopalcowe mimo dwóch czterotłoków ale takie 'męskie' - trzeba ścisnąć ale przy zaaplikowaniu siły dwoma palcami i stopą moto zatrzymuje się bardzo sprawnie. wolę jednak takiego rodzaju modulację.

miałem napisać po powrocie dlaczego takie właśnie moto. nie ukrywam, że miałem mocną chrapkę na ST1100 i nawet znalazłem fajną sztukę na DŚ, już nawet miała wymieniony układ wydechowy na nierdzewnego Motada. jak coś to szukać tylko takiej sztuki - i brzmi lepiej i te oryginalne wydechy w ST gniły na potęgę, podobnie jak wahacze. do tego hondowski ABS z tamtych lat to jest źródło wielu kłopotów.

koniec końców zastanowiłem się co mi jest potrzebne - jednak tanie moto na autostradę i do szwędania się po czarnym w okolicy, systemowe kufry, wtrysk, ABS, elektrycznie regulowana szyba... no i tak sam temat się zawęził do K1100. to JEDYNY motocykl w mojej karierze, który kupiłem ponownie.

BMW mocno odrobiło lekcje z K1100 i zrobiło motocykl dłuższy, owiewki pchnięto do przodu dzięki czemu kierownik 187cm ma możliwość się tam dobrze ułożyć. K100 były naprawdę dla krasnali.
pozycja do jazdy jest bardzo ergonomiczna, taboretowa. Moto ma REWELACYJNĄ przednią lampę do tego jest możliwość precyzyjnej i skokowej jej regulacji z kokpitu.
cały uklad wydechowy jest z nierdzewki - spełnia DAWNE normy hałasu - brzmi po prostu ZAJEBIŚCIE. fajny basowy pomruk. dzisiaj tak chodzą puste puszki z db killerem.
elektrycznie ustawiana szyba mogłaby być wyższa i niestety będę musiał z czasem albo coś przerobić albo kupić rewelacyjną, profilowaną szybę z Z-Technik - niestety -600PLN to będzie. brakuje jakieś 5cm w górę - wtedy też nie trzeba byłoby jej tak pionizować co zmniejszyłoby turbulencje. nie jest źle i teraz ale zawsze mogłoby być lepiej.

moto ma trzy kufry ale ja nienawidzę topboxów więc nie używam - w dwa oryginalne kufry i worek/rolkę spokojnie się można zapakować we dwójkę na weekend a samemu na dowolnie długi wyjazd.
dokupiłem pokrowiec Bagstera na zbiornik i będę miał normalnie przypinanego tankbaga - tak jak nie lubię topboxów, tak lubię tankbagi.

w kokpicie po prawej jest schowek gdzie mieści mi się poduszka, materac, wkład do śpiwora i jakieś drobiazgi, za siedzeniem jest schowek wielkości, która przyjmuje zestaw do łatania kół, kompresor, standardowy, fantastyczny zestaw narzędzi BMW i jeszcze zostaje trochę miejsca. gdyby zdemontować radio to byłaby jeszcze dodatkowa kieszeń ale to radio ma swój urok retro - podobnie jak lampka do czytania mapy w kokpicie - żywcem wyjęta z jakiejś samochodowej kabiny BMW. do jazdy się radio nie nadaje a i nawet nie lubię - ale ciche szemranie muzyczki na kempingu czy posłuchanie po staremu jakiejś audycji czy wiadomości jak się człowiek gmera koło namiotu to fajna sprawa.

jedyne co mnie wkurza tak na serio to mały zbiornik - to jest porażka - 22l vs 29 w ST1100. gdyby było jakieś 25 to już mniej bym piszczał - teraz tankowanie po 250km na autobahnie. mało trochę :/ nawet w NC, że już o Deauville nie wspomnę miałem lepszy zasięg.
do takiego latania po lokalnych trasach to nie ma znaczenia.
jak trzeba zrobić tysiaka na w miarę szybko to już samo tankowanie to godzina w plecy ale może z drugiej strony wpłynie to nieco pozytywnie na higienę samej jazdy.

mimo masy motocykla /jakieś 270 na sucho/ silnik ma niesamowity potencjał i napędza cały ten śmietnik zupełnie bez wysiłku pokazując swoje najlepsze strony dopiero powyżej 4krpm czyli jakoś tak 110kmh+ - niżej ciągnie chętnie i wyprzedzanie bez redukcji to żaden kłopot ale nieco wibruje w zakresie 85-105kmh - tzw K-buzz znika niemal w motocyklach, które są dobrze wyregulowane /zawory i synchro/ oraz maleje wraz z rosnącym przebiegiem. w serii K1200 silnik już był mocowany na silentblockach - jednak to co poprawili tym mocowaniem to zepsuli gdzie indziej i K1200LT jest już landarą o bezawaryjności dalekiej od starej 'cegły'.

no i nie wiem, nie każdemu to pasuje ale gripy kierownicy BMW ma idealnej średnicy. bardzo, bardzo wygodne dla mnie. oczywiście grzane dwustopniowo w standardzie.

może sobie jeszcze co przypomnę to napiszę. m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem