Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.06.2023, 16:22   #58
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 6,050
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 9 miesiące 4 dni 3 godz 41 min 49 s
Domyślnie

Brat dzwoni w niedzielę , łożysko w przyczepie padło kumplowi pod Berlinem na autostradzie. Jedzie do Polski. Przyczepa zitaka zholowana do firmy przyczepek i pojechał dalej. Warsztat przyczepowy chce 200 ojro za wymianę łożyska, więc brat mówi czy bym nie ogarnął. No to jedziemy dziś rano z busem i narzędziami. Łożyska kupiłem i plan jest aby ogarnąć to gdzieś przy drodze albo awaryjnie u mojego rolnika na podwórku na które mamy 2km.

Jedziemy do warsztatu, przyczepa stoi. Pytam czy mogę sam na miejscu wymienić te łożyska na parkingu . Verboten! Więc powoli kulamy się z zepsutym łożyskiem te 2 km do rolnika. Już mam skręcać w lewo , brakuje 100m , droga nr 246 jest ruchliwa. Patrzę w prawym lusterku (prawe koło) i w tym momencie koło leci na prawo i przyczepa jeb o planetę. No nic. Awaryjne, naprawiamy na miejscu. Nie pierwszy raz wymieniam łożysko na poboczu. Auta nas grzecznie mijają , polizei tez i nagle podjeżdża Afryka stara. Pozdrawiam.jak zawsze, kierowca mija i tyle. Nie widziałem jak zaparkował przed busem i nagle podchodzi i się wita.

Thomas z Magdeburga był na izimeeingu lata temu i się poznaliśmy wtedy. Wraca właśnie z nordkapu sam po 8 tygodniowej wyrypie. Jak głowę podniosłem i go pozdrowilem to mnie poznał.

Sobie pomyśle, jaki ciąg skutków i zdarzeń dziś nastąpił , to wierzę że gdzieś w niebie przeznaczenie obraca flaszkę i takie numery wywija. Mam jeszcze kilka takich historii . Trzeba szczęściu pomóż i wylezc z domu.

20230627_121235.jpg

20230627_120013.jpg

Dobro powraca.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem