Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.04.2023, 08:23   #62
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,037
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 15 godz 26 min 0
Domyślnie

Segment/szeregówka budował deweloper i to on decydował co założy. Oczywiście w pierwotnych planach był gaz ale... nie robili przyłączy mimo, że nitka od ściany budynku biegnie max 3 metry. Decyzja wspólna dewelopera i 8xwłaścicieli segmentów /2xbudynek po 4 lokale/ dot. dopłat po 10 tysi i instalacji splitów PC - ustalono moce na 6-8KW i zaczęły się poszukiwania ofert. Podpowiadałem Daikina Altherma 3 Bluevolution 8kW /taki ma Szkodnik w lesie/ i nawet z krakowskim przedstawicielem jakąś cenę na te 8 jednostek wynegocjowałem ale deweloper "miał taniej" u Dedietricha więc koniec końców g... mieliśmy do gadania. Myślę, że Dedietrich w tej wersji Alezio SV200 nie jest zły ale firma, która to sprowadziła /6 miesięcy oczekiwania/ zupełnie nie popisała się z ogarnięciem montażu. Faktem jest też to, że Szkodniki jako pierwsi rozpoczęli i skończyli już wykańczanie "posiadłości" więc trochę może eksperymentowano na ich lokalu wysyłając jak Tygrys napisał "fachowców od trzymania żabki". Pozostałe lokale z wykańczaniem dopiero raczkują a PC będą u nich montowane ponoć w maju - może Pan co się zna wyzdrowieje. Generalnie PC było potrzebne do wygrzania wylewek ale tak po prawdzie to wygrzanie zrobione było na pożyczonym kotle elektrycznym i podłogi są już od miesiąca skończone a wylewki i tak mają już ponad pół roku. Jak ta PC będzie hulać i stolarz skończy okładanie schodów to wjadą meble i będzie po temacie. Jest 5-letnia gwarancja i jak to Szkodniki mówią niech się deweloper z Dedietrichem martwi ale Ja dłużej żyję więc mam więcej obaw... pożyjemy-zobaczymy.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem