Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.04.2023, 22:53   #48
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 18 godz 23 min 41 s
Domyślnie

Fassi,
Melon podał link do urządzenia. Mogę podać inne linki ale do znalezienia w necie.
Wszystkie firmy już to mają w planach albo już produkują. Gruntów pod nowe fabryki nikt wczoraj nie kupował.
Teraz tylko odpowiednio dobrać tabliczkę znamionową do ustaleń :-) lub ustalenia zrobić pod producentów i produkcja/sprzedaż dalej się kręci.
Już dawno było ustalone kiedy skończy się "gaz" a zacznie "prąd", taki nowoczesny cykl życia produktu lub kreowanie potrzeb.
Wystarczy, że w hybrydach będzie napisane, że 65 % to moc z pompy ciepła (a może i z grzałek zamontowanych w PC ) a reszta to z gazu i już będzie się wszystko zgadzało.
Głupia suszarka do prania czy inna Tesla ma pompę ciepła :-) Średnioroczny poziom emisji będzie się zgadzał, średnioroczna sprawność będzie na wysokim poziomie ( możemy liczyć tylko dla temp. np. 7/35 i COP będzie super) a dla cwu np. Tryb turbo chwilowy który nie będzie liczony :-)
Cały czas można kupić kotły gazowe które nie są kondensacyjne i dostać dofinansowanie dla kotła gazowego który już nie jest eko. Życie weryfikuje wszystko, sąsiad postawił piec kaflowy a ja jako przeciwnik kominków kupiłem kozę na wszelki wypadek :-)



Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem