Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.04.2023, 14:00   #710
M5Q
 
M5Q's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: WZ
Posty: 167
Motocykl: SD09
Przebieg: 39999
M5Q jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 2 godz 22 min 4 s
Domyślnie

Dla przestrogi moja przedwczorajsza przygoda.
Jadąc przed zmrokiem boczną, gminną drogą najechałem na próg zwalniający podbijając przednim kołem kostkę brukową, jak się okazało lużno leżącą na swoim miejscu. Kostka uderzyła w centralkę i następnie najechana tylnym kolem podbiła tył motocykla i wytrąciła go z toru jazdy.
Szczęściem nie przewróciłem się ani nie zaliczyłem hydrantu stojącego jakieś 30 cm od skraju drogi, skończyło się na siniaku powstałym w wyniku spotkania łydki z podnóżkiem.
Na pierwszy rzut oka w zapadających ciemnościach widać było tylko zadrapania centralki, jednak po dokładniejszych oględzinach stwierdziłem jej zauważalne skrzywienie.
Dość oczywisty wniosek po oględzinach miejsca z udziałem funkcjonariusza - jadąc na moto progi zwalniające bądź z należytą atencją objeżdżamy z boku, albo walimy środkiem progu. Nigdy nie jeżdzimy ich skrajem. Ja niestety zbyt późno zauważyłem ubytek asfaltu na skraju progu i zmieniłem tor jazdy wprost na pułapkę.
Pewnie takich pułapek jest w naszym kraju setki, a większość motocyklistów przejeżdza tuż przy nich. Uważajcie więc...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg kostka.JPG (220.8 KB, 36 wyświetleń)
__________________
M5Q

Pony->ETZ150->ETZ251->ETZ250->...->CB750->CB1300SA->CRF1100D2
M5Q jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem