Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.04.2023, 20:42   #67
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 435
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 2 godz 9 min 19 s
Domyślnie

Kol next 22 jak masz dolara 10 lat to wszystko przed tobą ile za niego położyłeś że tak zachwalasz 8 -10 tys a przez 10 lat po stówce za miesiąc na bojlerze na prąd przez pół roku grzania wydalbys 6 tys montowałem solary ponad 16 lat temu i głównie na nowych domach kiedy były dotacje i zawsze robiłem schładzanie np w podłogę a mimo to jeden znajomy to olewał po 13 latach płukanie wymiana pompy i nowy glikol i już ponad tysiak po znajomości i bywałem na awariach wywołanych błędami montażowymi bo co to założyć solara np odpowietrznik automatyczny na dachu -brak prądu o 12 w słońcu i tęcza z glikolu nad dachem albo źle ustawiona godzina i zbyt niska temp schładzania wstecznego i gazowka grzała bojler a solar schladzal (nabilo gazu w uj) albo rwanie rur miedzianych (za dlugie odcinki bez kompensacji) i solary na dwie strony dachu gdzie wróble uzarly kabel od czujnika lub australijski solar (bez pompy-grawilacja) gdzie wyzut gorącej wody był do rynny i zamarzł i rozwaliło zawór bezpieczeństwa temperaturowy zalewając pokoje o kłopotach z uciekającym glikolem nie mówiąc no i pożar jednej kotłowni też był od transformatora od anody więc coś co jest tak awaryjne skomplikowane i drogie nie jest opłacalne wcale.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem