Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.03.2023, 08:31   #22
radiolog
 
radiolog's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,118
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 30 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
Wspominam wyjazd do Norwegii z 2010 mandaty były może wysokie ale nie było aż takich absurdów jak teraz, nie chodzi o świadome łamanie prawa można po prostu się zagapić i dla typowego turysty z PL a zapewne nie tylko z PL będzie po wymarzonych wakacjach i wróci do kraju po pierwszym większym mandacie z długami.

W 2020r. miałem okazję skorzystać z taryfikatora, ograniczenie 70km/h zero ludzi, po prawej chodnik oddzielony barierkami i cmentarz cały dzień lał deszcz więc ciężko się jechało... i co jeden gdzieś w krzakach z laserem a drugi dalej na parkingu z lizakiem... mandat nie był kosmiczny bo miałem ok 82km/h ale zero z nimi dyskusji, są mili pomocni ale zero-jedynkowi.

Następny tydzień podróży i widziałem po 23:00 przy wjeździe z stromej góry do miasteczka gościa z laserem za płotem ubrany na czarno! jechałem sam żadnego ruchu. Po 2 tygodniach wracając na prom miałem serdecznie dość tego kraju i graniczącego z chorobą psychiczną pilnowania ciągle licznika.

Szkoda, że w motocyklach nie ma limitera prędkości bo 2-3s przyśpieszania i jesteś mocno na bakier z przepisami a ciągłe uważanie na prędkość jest skrajnie męczące.

Także, jeżeli ktoś jedzie do Norwegii aby sobie polatać w fajnych okolicznościach przyrody szlifując stopkami po asfalcie niech lepiej zmieni kierunek.

Na zadupiach oraz poza zabudowaniami, raczej jest spokojnie ale... można i tam mieć pecha.

Kraj fajny dla lubiących się toczyć w tempie żółwia, zero pośpiechu i konieczności dojechania do celu i może się uda wrócić z portfelem w całości.

Co się zmieniło od 2010r. ? ogromna ilość fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości - także aplikacja lub nawigacja z wgraną bazą jest KONIECZNA !!! bo się pogubicie na odcinkowych na pewno.
Byłem w 2015, co prawda samochodem, ale nie wspominam źle, bo ograniczenia były naprawdę rzadko. Policjanta nie uświadczyłem ani razu, za to jaka oszczędność paliwa, nigdy nie osiągnąłem 5l/100 km, a w Norwegii i owszem, tam się jedzie płynnie i te 80 jakoś bardzo nie przeszkadza. Chyba zainwestuje w urządzenie opisywane przez Dubla i potem będę chętnym wypożyczał .Na szczęście w KTM jest CC, to ograniczeń nie przekroczę hehe. Ostatnio była burza mózgów i wyszło, ze 3-go dnia można postawić nogę na Nordkapp wyjeżdżając z Krakowa, trzeba pierwszego dnia dojechać do Talina, drugiego kawałek za Rovaniemi i trzeciego Nordkapp jest osiągalny
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem