Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.02.2023, 17:32   #50
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał delirium Zobacz post
sorry nie dogadamy sie bo nie rozumiesz o co tu chodzi. Wciąż porównujesz adv do enduro a to niebo a ziemia, IMO nie opłaca się zmieniac tylniego koła na może 1% przypadku kiedy akurat w piach wjedziesz. na 99% pozostałych przypadków mniejsze koło bedzie lepsze. Jak pisałem wszystko jest kompromisem w biznesie adv. Powodzenia na 18" z tyłu.

Jak kupie sobie kiedyś używana 800'tke GSa to na pewno nie bede szedł w koszty i koła zmieniał, tak samo jak nie zmieniałem w swojej xt tenerze,
są inne ważniejsze mody. A tak FYI ja jeżdże praktycznie tylko w terenie i enduro bo nic innego mnie nie interesuje. droga utwardzona tylko jako dojazdówka.
Tyle, że ja nic nie porównuje.. przecież.. Użytkujemy motocykle ADV latamy nimi w ternie.. to wiem co jest w tym środowisku dla nich lepsze a co gorsze.. nie namawiam nikogo na zmienę koła.. Wiem, że jest to możliwe i daje dobre efekty w przypadku 800, .....KOŁO 17 traktuję, jako wadę tego motocykla w TERENIE.. na szosie.. być.może jest to zaletą w Terenie WADĄ.. nie widzę żadnych przewag 17 w terenie nad 18 i nie jest to 1% przewag ale cala masa przewag. ... i nie ma tu o czym dyskutować to jest fakt.. i każdy rozsądny gość to potwierdzi.. a to czy komuś się.opłaca zmieniać.czy nie opłaca to już nie moja sprawa.. THE END

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
Dobra, jako właściciel 800gs (zadowolony) zapytam: a zmiana koła z tyłu z 17 na 18" to jest kwestia wyłącznie kupna obręczy, opony i szprych i przełożenia na starą piastę? Czy to jakieś większe czary-mary? Bo f800 jest popularnym modelem do enduroturystyki, a nie widziałem nigdy 18" z tyłu. No i co poza polepszeniem jazdy w piachu daje jeszcze taka zmiana?
niestety w 800 będzie problem z ABS-e i ESP.. potrzeba będzie dorobić Tarczkę ABSu i zadziała.. . MIotacz dorabiał, wie co i jak..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..

Ostatnio edytowane przez wierny : 10.02.2023 o 19:32 Powód: Połączenie postów.
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem