Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.01.2023, 19:17   #28
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 950
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 9 godz 47 min 33 s
Domyślnie

Nie byłem ale się doktoryzowałem w temacie to się wypowiem.
Sposób jeden: za przejściem wbijasz do budy (dredd potwierdził, że jest takowa) z napisem HGS, kupujesz naklejkę HGS i wpłacasz jakąś tam kwotę na jej konto podając swoje numery rejestracyjne - musisz wcześniej wiedzieć dokąd chcesz się udać autostradą albo z których autostrad będziesz korzystał i obliczyć ile +/- to Cię będzie kosztować uwzględniając przejazd mostem na Bosforze, za który oddzielnie kasują. Naklejka na szybę i lecisz przez bramki oznaczone HGS a system Ci ściąga z Twojej puli, którą wpłaciłeś. To jest najbardziej legalny sposób.

Sposób drugi, tak zwany na Zbycha Olewasz temat, nic nie kupujesz, nigdzie się nie rejestrujesz i lecisz przez bramki HGS pozwalając aby kamera Cię zdjęła. Po czym w terminie max. 15 dni (ale przed opuszczeniem Turcji) wbijasz na stronę: ivd.gib.gov.tr, klikasz na Foreign Vehicle Payments albo druga opcja poprzez stronę kgm.gov.tr i klikasz Tollway Pass Violation Query i obu przypadkach podajesz numer rejestracyjny swojej dryndy, otrzymujesz info ile im wisisz za opłaty i robisz płatność.
Przyznam szczerze, że ten drugi też jest legalny i chyba jest prostszy.

Nie wiem czy to prawda ale internety podają, że teraz na odcinku Edirne-Stambuł nie ma już bramek do płacenia kartą czy tam gotówką.
Navaja jest online   Odpowiedź z Cytowaniem