Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.01.2023, 12:22   #586
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 55 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Jeśli dobrze rozumiem to po prostu przekaźnik wysterowany z czujnika zmierzchu. Proponowałem moduł drl bo wspomniałeś o wysterowaniu procentowym , a ten uprościł by to bardzo. Czekam na dokładny opis
Dubel - tak, zasadniczo tak. Myślałem o module DRL takim typowym ale zauważyłem jedną rzecz - przy kombinacjach z procentowym ściemnianiem coś nie do końca to ECU dobrze rozumiało. Po włączeniu ściemniacza w obwód był on odłączany.

Krótko mówiąc - dumałem ze ściemniaczem (mam taki płynnie potencjometrem regulowany), podpinałem i nie chciało mi to działać. Na biurku pod zasilaczem było ok, w motocyklu nie. Mógłbym kupić taki porządny układ (np. KAWA PRO z firmy PROXIMA) z programowaną chyba jasnością dziennych ale doszedłem do wniosku że jednak prościej będzie lepiej. No i uznałem że ryzyko że nie zadziała to tak jak bym chciał, pokłóci się z ECU i będę w plecy o dwie stówy jest za duże.

Ringu ściemniał nie będę bo chcę być widoczny. Ale mając tak oczojebny ring kompletnie nie widzę sensu po co miałybyby się świecić i zużywać w dzień ledy mijania.

Pierwotnie mój zamysł był taki żeby i ring i mijania świeciły sie w dzień np. na 65%, po zmierzchu na 100. Zdaje się że odcinanie lampy mijania będzie jednak lepszą opcją - coś jak po prostu przełączanie DRL - mijania w aucie. No i bez żadnych rezystorów do oszukania CANa (na wyłączonym mijania wywala LAMPF!, po jej włączeniu gaśnie. Trójkąta nie wywala).

Tak zresztą chyba jest w nowych wodniakach z LEDową lampą.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem