Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.01.2023, 12:50   #573
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,568
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 15 godz 28 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Kult Bandery
Smutno mi to pisać, ale to doskonała okazja do uogólnienia toczącego się tu sporu o zasięg współczesnego kultu Bandery i dowodzonej przez niego OUN (działającej do dziś) i jej ramienia zbrojnego z lat 1942-47 czyli UPA.
Jak napisałem we wstępie, Kult Bandery jest uogólnieniem, bo dotyczy OUN z tego okresu i UPA i oddziałów pomocniczych zideologizowanych chłopów przez nich zaprzągniętych do krwawego dzieła.


Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia
to naprędce, na potrzeby wpisu znaleziony w internecie fragment tego, co poniżej:

"przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla.zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat"

Słowa pochodzą z rozkazu Dmytro Kłaczkiwskiego znanego jako Kłym Sawur z początku 1943, tuż po uchwale III konferencji OUN Bandery, na której w dodatkowej uchwale podległe jej oddziały zbrojne ujednolicono nazwą UPA.

Wiele razy wspominałem o walkach wewnętrznych frakcji w OUN.
To banderowcy krwawym podstępem zlikwidowali wszelką konkurencję, narzucili krwawe zasady Ukraińskiej nacjonalistycznej doktryny wojskowej Mychajła Kołodińskiego, stając się bezpośrednimi odpowiedzialnymi za zbrodnie

"nie można dopuścić do tego, aby po zdobyciu Z.U.Z. polski element mógł tu żyć obok Ukraińców. Z.U.Z. w przyszłym państwie ukraińskim ma być czysty pod narodowym względem, bo te ziemie mają szczególne znaczenie dla przyszłego państwa ukraińskiego i dlatego nie będzie czasu na walkę z polskim elementem, gdyby on nie został całkiem zmiażdżony w czasie powstania... Trzeba pamiętać, że im więcej wrogiego elementu zginie podczas powstania, tym łatwiejsza będzie budowa ukraińskiego państwa i tym silniejsze ono będzie".

Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia

Pytasz, dlaczego pogrubiłem?
Pisząc cokolwiek, przyjmuję założenie, co powinnio dotrzeć do odbiorcy, który wpadnie tu na parę sekund i "po łebkach"przeczyta.

Więcej wspominajmy niewinne ofiary aniżeli ich oprawców!

Historia każdego dnia jest nudna w odbiorze. Jestem stolarzem z mizernym warsztatem wiedzy i słownym. To, co piszę, z założenia jest na użytek bieżący, emocjonalny.
Wpis, do którego się odnosisz, powstał w oparciu o moje notatki na zasadzie kopiuj-wklej.
Nie widzę innej potrzeby zmiany tego stanu, bo nie uczestniczę w żadnym konkursie pisarskim ani tym bardziej turnieju historycznym. Wyjście do ludzi z własną wiedzą i możliwościami traktuję jako wyzwanie i liczę na ciągłe podnoszenie poprzeczki głównie w oparciu o argumenty innych.
Krucjata ideologiczna jest mi obca. Nie usłyszysz z moich ust haseł typu "Odbić lwów", ale historyczne wspomnienie polskości Lwowa jak najbardziej. Nie napiszę "Ukraińcy won za Don"ale pytać, dlaczego mataczą w sprawie tego, jak się znaleźli na tych ziemiach nie przestanę itd.,itp.
Wracając do wątku, zwróć uwagę, jak ja niewiele oczekuję! Oczekuję prawdy i pamięci.

PS. Nie wiem skąd Twoja sugestia, że pogrubione słowa o mordowaniu Polaków miały znajdować się w tekście, jaki usunęła Werchowna Rada. Nie wynika to nawet z kontekstu tego, co napisałem!
ATomek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem