Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.12.2022, 08:42   #23
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,186
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 10 godz 24 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
kompromisów..? chyba nie..
moim zdaniem te motocykle różni porostu grupa docelowa odbiorców..
jak pokazują wyniki sprzedaży większość z nas nie lubi zadziorności KTM-a. za to lubi CZIL jaki daje Afryka..

ale zdecydowanie nie nazwał bym CRF nijaką czy bezpłciową. na tle walki o moc.. Afryka ze swoimi 100KM i DCT można by powiedzieć.że idzie dosyć mocno swoim torem

Być może nie dla Ciebie na tym etapie.. może za jakiś.czas
Dobrze powiedziane. Wszystko zależy do czego ma moto służyć.

Mój przykład.

Bardzo dużo jeżdżę po bocznych drogach asfaltowych, często w bardzo słabym stanie. Do tego zawias CRF1100 jest super. Oczywiście do tych bocznych dróg często trzeba dojechać drogami szybkiego ruchu lub krajowymi.

Przy fabrycznym zestrojeniu jej vmax jest sporo poniżej 200 km/h co mi zupełnie nie przeszkadza bo dozwolone prędkosci na autostradach mi zupełnie wystarczają (no moze czasami mi się coś tam odkręci bardziej, żeby nie być świętszym od wieciekogo, ale do vmaxa nie doszedłem). Za to przyspieszenie poniżej 4 sekund (sam sprawdzałem na SIII) do 100km/h, nawet bliżej 3s, jest już naprawdę zajebiste czy to przy wyprzedzaniu, czy szybkich zakrętach lub tez spod świateł. Sprawdzaliśmy się z kolega na CT w manualu i do 100 km/h CRF jest ciut lepsza pomimo mniejszej mocy, za to jego vmax jest grubo ponad 2 paki. Na miasto nie jest to najbardziej komfortowe moto z racji wysokości i środka ciężkości.

Heble są bardzo dobre, oczywiście po przesiadce z vfr1200f czy nowego monstera czuć różnicę, ale za to zachowanie moto przy bardzo gwałtownym hamowaniu, nawet przy większych prędkościach jest bardzo pewne. Oczywiście trzeba się przyzwyczaić do nurkowania, ale po blisko 40tys km już tego nie zauważam.

Ponieważ mam absolutna awersje do wszelkich zewnętrznych nawigacji, Apple car / Android auto, jest dla mnie super rozwiązaniem. Mam Google mapy offline, robię w chacie fajne trasy na nich z wieloma waypointami (trochę drażni mnie ich ograniczona ilość, ale robie na jeden wyjazd 2-3 trasy które mam w mailu albo na Signalu i jednym klikiem jest ustawiam).

Poza twarde zjeżdżam mega sporadycznie i mam szosowe opony, wiec koło z przodu mogłoby być mniejsze, ale z drugiej strony mam subiektywne wrażenie ze CT w lekkim offie radzi sobie dużo gorzej.

Kończąc, dla mnie CRF1100 DCT to moto bliskie ideału, chodź nie pozbawione wad. Niemniej jednak planuje w przyszłym roku drugie lżejsze moto do miasta.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem