Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.11.2022, 13:05   #163
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 729
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 16 godz 6 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał voxan69 Zobacz post
Golenie włosów nie jest żadnym problemem tak samo jak pokazywana przez wszystkich cięta kartka papieru. Robisz kąt 11 czy 13 stopni i wszystko jest jak skalpel. Tylko jaka jest wartość użytkowa takiego noża, który bardzo szybko się tępi. 18 stopni robię na nożach kuchennych. To jest minimum. Mam bardzo dobre noże i fabrycznie było około 20 stopni. Na użytkowych optymalnie jest 22-24 stopnie.
Ostrząc na kostce robisz wszystko na oko. Widziałem tak ostrzone noże od różnych osób, które twierdziły, że mają bardzo duże doświadczenie i nigdy nie była to krawędź idealnie jednakowa. Zawsze mniejsza lub większa fala Dubaju.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
Zgadza sie ale nie do końca wszystko. Kilka nozy słabej jakości (świadomie zakupionych) musiałem przerobić na inny kąt zeby w ogóle coś spełniało swają rolę.
Ale mam też Frosta od 12 lat oraz już More od 8 lat, kąt jest orginalny. Naostrzenie ich do stanu brzytwy nie stanowi problemu tak jak mówiłeś lecz ostrze utrzymuje sie bardzo długo. A uzywane jest do krojenia jedzenia na biwakach, do obrabiania drewna, otwierania paczek no ogólnie do wszystkiego. Opinela mam z fabrycznym kątem duzo mniejszym niż obydwie Mory i utrzymuje stan brzytwy tez bardzo długo. Nie widze też zeby jego wartość uzytkowa była mniejsza.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem