Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.09.2022, 14:12   #1350
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,974
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 54 min 0
Domyślnie

Na większości wysokogórskich szlaków obowiązuje zakaz dla rowerów, na pozostałych albo jest rozdzielone taśmą, rowery po lewej a piechurzy po prawej a na szerszych szutrówkach czy ścieżkach nie ma podziału. Tylko ze tam ludzie się do siebie uśmiechają a nie wkładają kija w szprychy jak u nas, tylko usuwają się i pozwalają przejechać na wąskich ścieżkach. U nas jak trafisz barbapape w adidasach z kijkami to amen.
Jechaliśmy dwie trasy z zakazem dla rowerów, były wymagające a miejscami ryzykowne i niebezpieczne. Jedna z passo rosetta czerwonym do san martino di castrozza a druga z forcella serauta na marmoladzie do canazei.
Rozmawiałem z miejscowymi rowerowcami i mówili mi ze po sezonie wszyscy jeżdżą to tych trasach na rowerach, chodzi o to że w sezonie jest masa turystów. My jeździliśmy od poniedziałku do piątku żeby było luźniej i dopiero w piątek zrobiło się tłoczniej na szlakach. Myślę że jakby pojechał tam po 15 września i wstrzelił się w okno pogodowe to byłoby mega spokojnie, tylko dzień już krótki i poranki na 2 kilometrach z przymrozkami w pogodne dni.
W BN nie ma żadnych zakazów dla rowerów oprócz parku i kilku rezerwatów, na razie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem