Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.07.2022, 15:49   #116
Malamu


Zarejestrowany: Mar 2022
Posty: 18
Motocykl: RD03
Malamu jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 3 min 39 s
Domyślnie

Dzisiaj zamknęliśmy karnet CPD. Gdyby ktoś był z Gdańska, to zrobiliśmy to w Urzędzie Celnym w Gdańsku na ul. Opłotki 1, I piętro, pokój nr 414. Nie obyło się bez telefonu do Pani z PZM, która musiała wyjaśnić celnikom co i jak. Szlak został przetarty.

Syncronizator:
Faktycznie, przypomniałeś mi, że były jeszcze te pytania o cenę motocykla. Mnie to jeszcze kobiety pytały o wiek i czy jesteśmy małżeństwem i ile mamy dzieci...
Nie wiem po ile była benzyna, jakoś nigdy tego nie wiem bo wychodzę z założenie, że po ile by nie była to muszę tankować i jechać dalej
Do Iranu jechaliśmy dwa tygodnie bo w planach było też pokręcenie się po Turcji. Zresztą, cała wschodnia Turcja jest przepiękna, warta zobaczenia a ludzie tak samo sympatyczni jak w Iranie, no i ten niepowtarzalny smak bezpłatnych herbatek na stacjach benzynowych. Właśnie siedzę w domu i próbuję odtworzyć nieodtwarzalny smak „czaju”.
W samym Iranie zeszło nam około 20 dni i przypuszczam, że zrobiliśmy koło 5 tyś km.
Dzięki za info w temacie kosztów Strachowki w Armenii. Na granicy chcieli od nas 10 tyś dram za 10 dni i nie dało się negocjować. Nie pomogły argumenty, że Syncronizator jechał tędy miesiąc temu i płacił jakoś inaczej Ostatecznie kupiliśmy za 4000 dram w pierwszym mieście a dokładnie tutaj: 38°54'09.1"N 46°14'45.2"E Może komuś przyda się namiar.
Jeśli nie będziesz pisał relacji, tak jak "żąda" Dredd i CeloFan, to napisz tutaj w kilku słowach którędy Ty jechałeś bom bardzo ciekawa

Zielak:
Droga Chalus Roda była zamknięta przez 4 dni tylko dla motocykli. Podobno gigantyczny ruch i niebezpiecznie dla motocykli
Ubezpieczenie mieliśmy zwykłe turystyczne kupione w Warcie na 40 dni
AC - odpuściliśmy bo to, które obejmowało Iran było kosmicznie drogie

Dredd, CeloFan:
Jeśli Syncronizator zacznie pisać swoją relację to mogę tam robić w chórkach, jeśli się oczywiście zgodzi
Malamu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem