Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.07.2022, 16:18   #1401
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,130
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 18 godz 27 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post

T4 mogę podpiąć przyczepę i holować 1,5t po górkach i serpentynach, oczywiście są EV które mogą holować, ale nie sprzedam domu, żeby takie auto kupić, są gdzieś granice szaleństwa/opłacalności.
A gdzie ja napisałem, że musisz sprzedać dom i kupić inne EV. Napisałem tylko, że będziesz jeździł EV (czytaj Leafem) więcej i dalej niż Ci się to teraz wydaje, bo będzie to TAŃSZE nawet jak będziesz musiał ładować się w trasie (nie wspominając jazdy w ramach zasięgu Leafa bo ta będzie za FREE).
W przeciwieństwie do paliwa do T4 ceny ładowań w trasie są różnorakie (z darmowymi włącznie).

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
REASUMUJĄC - prąd można zagospodarować na różne sposoby, ale nie nadaje się do wszystkiego. Nie ogrzewałbym nim domu, czy wody - bo to finansowo nieopłacalne.
Mylisz się -> pompa ciepła. Podawałem gdzieś tu komuś zużycia PC w moim domu w PL (który a propos jest na sprzedaż ) i jej koszty roczne, które oscylowały w granicach 2500zł rocznie za CO+CWU. Za tyle tony wungla dziś nawet nie kupisz Wszystko powyższe w domu bez FV. A z FV byłoby tylko znacznie taniej.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem