Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.05.2022, 17:21   #52
jsxr


Zarejestrowany: Oct 2021
Posty: 11
Motocykl: XR650L/DR600
jsxr jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 33 min 27 s
Domyślnie

Liczy się lepkość. Ja wlałem Motorex RACING FORK OIL 2,5W [Lepkość: 14,5 cSt 40°C]. Oryginał lany chyba w fabryce to: SHOWA SS05 [Lepkość: 15,3 cSt 40°C]. Wchodzi jakoś troszkę ponad pól litra na laga. O ile pamiętam to ma być 145mm od górnej krawędzi rury do poziomu oleju ze sprężyną w środku (poziom lustra oleju).

Odbicie regulujesz śrubą zaworu od dołu laga pod gumowymi klapkami (na płaski wkrętak). Ja mam ustawione na 3 kliki od tyłu, licząc od wkręconej śruby na max w prawo. Na górze laga są zaworki do dobicia ciśnienia powietrza, w lagach standardowo powinno być 0kPa. Czyli po wymianie oleju po prostu spuszczasz ciśnienie z laga przez ten zaworek. Niektórzy pompują tam kilka ATM pompką rowerową aby trochę utwardzić dobicie, ale z tego co wiem to za dużo tego ciśnienia tam nie powinno być.

Bardzo podobne parametry lepkości co SHOWA SS05 mają te oleje Maxim'y [15,9 cSt 40°C]:
- Maxima Fork Oil (5wt)
- Maxima Racing Fork Fluid (85/150, 5wt)

Ten Motul Fork Oil Expert SAE10W, który kupiłeś to jest raczej MEDIUM, Viscosity (lepkość) przy 40°C (104°F) ma: 35.9 czyli można się spodziewać, że przód będziesz mieć twardszy niż stock. Zależy ile ważysz i jak (po czym) jeździsz. Miękki przód będzie lepiej wybierał nierówności ale za miękki może dobijać.
jsxr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem