Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.02.2022, 23:10   #4
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post
Bardzo mnie interesuje sterowanie jednej osi dwoma krokowcami. Zdania są raczej podzielone .
Zdania wszędzie i o wszystkim są podzielone. W tym drukowanym pierdku słabe silniczki dawały radę, więc myślę że i w tym dadzą. Kupiłem sobie krokowce mocniejsze o 0,7Nm niż zalecane, więc raczej gubić kroków nie powinny. No ale to wyjdzie w praniu.

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
CzarnyCzarownik Ile za taki sprzęt trzeba zapłacić gotowy z oprogramowaniem?

Drugie pytanie. Ile kosztuje głowica do frezowania, ale ręcznie sterowana.
Mam taki stół krzyżowy i różne pomysły mi chodzą po głowie CNC fajne, ale na moje potrzeby użycia kilka razy w roku takiej frezarki to nie ma sensu?
Aktualnie poszło 6,2k. Pozostało mi kupić stal na konstrukcję, kupę kabli, śrubki, jakiś stary laptop, zrobić zamykaną obudowę, stół i pewnie jeszcze dużo innych nieprzewidzianych wydatków. Liczę na to aby zamknąć się w 10k.

Oprogramowanie do rysunków 3d i do programowania obróbki to darmowy freecad który przetestowałem z drukowanym ploterem i działa całkiem fajnie. Darmowy sterownik do cnc to linuxcnc (ale tego jeszcze nie sprawdzałem). Więc oprogramowanie wychodzi całe 0zł

Pytanie 2: Głowica w sensie wrzeciono, czy sama głowica?

Silnik z mocowaniem ER masz przykładowo tu (to teraz kupiłem): https://pl.aliexpress.com/item/4001333717423.html 230V, 24krpm, 2,2kW.

Chyba że chodzi po prostu o głowicę, to ja sobie kupiłem jakiś czas temu coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/33042426965.html model MT4-FMB22 BAP400R 63 czyli 63mm średnicy, mocowanie na stożek Morsa 4.

Posiadanie frezarki CNC daje możliwość robienia fikuśnych kształtów, czego na manualnej się nie zrobi. Może nie ma sensu, może ma. Może byś się wkręcił za chwilę wyszłoby z tego coś większego
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem