Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.02.2022, 14:44   #104
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 58 min 47 s
Domyślnie

Ja miałem dokładnie ten (lub bardzo podobny w zbliżonej cenie bo już nie pamiętam) motocykl jechać i oglądać jak kupowałem swój. Ktoś pamiętam od nas z forum z Gdańska kupował tam xj900 i miał bdb opinię. Sam motocykl też dla mnie wyglądał bez zastrzeżeń.

Dlaczego odpuściłem?
1. Przekraczał mój budżet...
2. Trafiłem bliżej golasa z lakierowanymi owiewkami (widzimisię chyba właściciela jeszcze w DE bo jak się okazało owiewki wszystkie nienaruszone i fabryczne po miesiącu i roku produkcji) ale w podobnie zacnym chyba stanie ze zbliżonym przebiegiem który zmieścił się z moim i tak już naciągniętym budżecie. Kufry i wyposażenie kompletnie nie było mi potrzebne czy decydujące.

Zatem powody były poza techniczne - nie uważam też aby cena tego z ogłoszenia była za taki rok i przebieg plus wyposażenie wygórowana...choć zdawała mi się dość wysoka jednak. Ok, jeśli oczywiście stan jest taki jak ma być.

Jak patrzę po zdjęciach, manetkach itp to mój wygląda podobnie. Samego sprzedawcy nie znam, piszę tylko to co sam wiem.

Co do tego co oglądać to na szybko bo mam na świeżo - luzy na wahaczu, tylnym kole, wycieki z przekładni i skrzyni, przód, standardowe elementy jak w każdym moto. Silnik to osłuchałem tylko na bazie wiedzy ogólnej. Kolega zwracał mi uwagę że koniecznie mam sprawdzić czy działa ABS, oraz kwestie czy przy ruszaniu i przyspieszaniu nie ma stuków z okolic skrzyni, czy sprzegło równo i bez szarpania bierze. Nic takiego nie odnotowałem ale też nie znałem tych motocykli jak np kosza sprzęgłowego trampka czy silnika vstroma.

Powodzenia,
Zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 11.02.2022 o 00:37
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem