Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.02.2022, 23:32   #46
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,399
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 9 godz 52 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Don Camillo Zobacz post
Znaczy, obawiam się jedynie że blaszka może się po jakimś czasie zsunac, przez te pęknięcie na pinach/bolcach.
Myślałem jeszcze nad włożeniem zapinki dodatkowo.

Btw. Odradzam zakuwarki z allegro za 50zl. (W niebieskich opakowaniach) Nie dość że musiałem rozwiercać otwory na piny w bloczku/ściance która dociska ogniwo łączące. To kuleczka na końcówce rozgniatającej piny, się rozpłaszczyła. Wiem że jest to raczej narzędzie z niskiej półki, ale liczyłem że chociaż jeden łańcuch mi się uda zakuć
Zapinki bez otworu nie nadają się dla Twojej zakuwarki, musisz kupić spinke z otworem, końcówka tej spinki ma inny rodzaj materiału (bardziej plastyczny) w części, która jest rozpychana przez trzpień (ew. kulkę jak u Ciebie), natomiast ta którą kupiłeś należy zakuć inną zakuwarką z trzpieniem, który uderza się "młotkiem: dlatego musisz tą spinkę wywalić bo możesz narobić sobie bałaganu. Spinki są produkowane w 3 wersjach

1.z zabezpieczaniem wciskanym
2.do zakucia trzpieniem przez uderzenie
3.do zakucia trzpieniem dociskanym śrubą - i wychodzi na to iż taką masz zakuwarkę, ale skoro kula się spłaszała to raczej musisz ten element wymienić, przez ponownym użyciem ale próbuj. Spinka z otworem ma celowo dość miękką końcówkę więc może się uda.

Nie ma co odradzać zakupu na allegro, bardziej kupić to co trzeba.

Spinka z pkt 1 nie stosowałbym do tego typu motocykla, raczej małe pojemności ew. motocykle do orania w terenie
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem