Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.12.2021, 10:34   #1177
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,874
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 12 godz 10 min 48 s
Domyślnie

Z jednej strony się cieszę że ktoś dojrzewa do założenia PV, liczę mimo wszystko na poprawę powietrza, ale widać że wątpliwości jest zbyt dużo, a to oznacza że jeszcze kolega nie jest gotowy. W moim przypadku określenie zaproponowane przez kolegę @Louis trafione w punkt (swoisty fundusz emerytalny). Nigdy nie ukrywałem że zbyt dużo przeliczałem swoje finanse przed podjęciem decyzji, nie była to też najtańsza oferta, ale w tamtym czasie był pomysł były pieniądze i tylko żałuje że nie założyłem od razu maksymalnej wartości (do 10 kW). Teraz pozostaje mi tylko obserwować i optymalizować aby jak najlepiej wykorzystać posiadane urządzenie. Wygląda na to że po dołożeniu mocy, powinno mi wystarczyć nie tylko na dom ale też na zasilanie samochodu. W momencie gdy pojawi się możliwość wykorzystania baterii w samochodzie jako akumulatora dla domu to nie będę się zastanawiał tylko od razu skorzystam z tego rozwiązania. Jest też temat generatora prądowtwórczego, nie wiem czy to jest nowość ale internet podrzuca też takie rozwiązanie które produkuje zarówno ciepło jak i generuje prąd https://www.viessmann.pl/pl/budynki-...mnyplynny.html
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem