Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.12.2021, 19:46   #1162
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 52 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Pominąłeś najważniejszą z kwestii. Bycie prosumentem a rozliczenia po nowemu. Wiemy już, że po nowemu temat się nie zepnie.
Nowego systemu rozliczeń w ogóle nie biorę pod uwagę. Moje wyliczenia odnoszą się do obecnego systemu, na który się można jeszcze załapać.

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Czy myślisz, że te rozwiązania będą tanieć? Z miesiąca na miesiąc drożeją wszystkie komponenty o dostępności ich nie wspomnę bo uczciwych rozwiązań, które położysz u klienta bez stresu jest coraz mniej. Taniego, lichego chińczyka przecież nie chcesz. Będzie tylko drożej. A zatem opowiadanie zerojedynkowe, że to po prostu zapłata z góry jest niewłaściwe. Teraz jest taniej. Będzie drożej
To już wróżenie z fusów, równie dobrze komponenty mogą tanieć, bo technologia produkcji się rozwija, a po drugie wydajność paneli wzrasta, podobnie jak z samochodami elektrycznymi, może się okazać że za 10 lat ich sprawność wzrośnie na tyle że ludzie będą wymieniać te obecne.

Trochę jednak odbiegamy od tematu, chcę się skupić na liczbach, a nie na życzeniach Ciekawi mnie jak to ludzie liczą, czy w ogóle liczą dokładnie? Czy tylko płyną z nurtem wszechobecnego marketingu.
Oczywiście nie wykluczam własnej pomyłki w postrzeganiu tematu, więc chętnie poznam argumenty, ale takie twarde.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem