Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.12.2021, 10:37   #24
krytek


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Bochnia
Posty: 159
Motocykl: nie mam AT jeszcze
krytek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 38 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał midro Zobacz post
Tenere 700 fabrycznie ma przednie sprężyny 5.8 N/mm. Jak ktoś waży więcej niż 90 kg to na większych dziurach za szybko nie pogoni, bo dobija i przód pływa.

Robiłem ten zabieg w mojej T7 ponad rok temu.
Te podkładki powinny być zrobione z poliamidu. Po angielsku to się nazywa "Nylon spacer" , a po polsku podkładka poliamidowa.
Kumpel mi dorabiał na tokarce, ale niestety nie miał tego materiału na stanie , więc kazałem mu zrobić metalowe, bo wiedziałem, ze to rozwiązanie tymczasowe. Zamontowałem podkładki grubości 5mm, była poprawa, zadowolony byłem z efektu, teraz mam zamontowane sprężyny 6.6 N/mm, bez podkładek i jestem jeszcze bardziej zadowolony z efektu..

Obejrzałem teraz kawałek tego filmiku i mam jedno spostrzeżenie.
Do wymiany sprężyn lub montażu takich podkładek nie ma potrzeby wyciągania całych lag z półek. Ja odkręciłem kierownicę, podwiesiłem ją liną za belkę, popuściłem śruby górnych półek i zrobiłem wszystko od góry.
Właśnie zastanawiałem się tez nad twardszymi sprężynami z przodu...narazie tył wkładam.
Ten gośc z filmiku dał podkładki 6mm a jeszcze zmienił olej w lagach na 15w a powinien być 10w.
Jak zlewał stary olej to w lagach było chyba po ok 450ml oleju a wedlog serwisowki powinno być po ponad 600ml.
Po całym zabiegu - podkładki i zmiana oleju na 15w i wlanie odpowiedniej ilości chwali zabieg … i ja tez chce to przetestować, może obejdzie się bez kupowania przednich sprężyn
Tu ten zabieg:

https://m.youtube.com/watch?v=d3GdJcQ9xsQ&t=5s


Ostatnio edytowane przez Novy : 05.12.2021 o 10:45 Powód: Tuba w oknie
krytek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem