Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.12.2021, 22:51   #23
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 511
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 10 godz 12 min 30 s
Domyślnie

też nie rozumiem problemu ze stawami. W układach ogrzewania podłogowego masz temperaturę medium zdecydowanie niższą niż w klasycznych kaloryferach. Ciepło rozłożone jest na dużej powierzchni. 20 stopni na całej podłodze albo 40stopni na 1,5m2 grzejnika w każdym pokoju. Do niedawna korzystałem tylko z ogrzewania klasycznego, wodno kaloryferowego i mam nadzieję, że już nie będę musiał. Ogrzewanie powietrzne (klima, pompy) dają najlepszy czas reakcji - nagrzewanie powietrza w pomieszczeniu daje najszybciej uczucie ciepła, ale jest też najbardziej podatne na przeciągi, przewiewy i szybkie zmiany temperatury. Nagrzana podłoga to swego rodzaju akumulator ciepła, zanim wystygnie np przy otwartych drzwiach balkonowych to chwilę potrwa i termostat nie załączy od razu grzania. Zdecydowałem się na folie ze względu na alergie żony, niska temperatura medium nie powoduje ruchu konwekcyjnego powietrza a co za tym idzie nie wzbija kurzu. Podobno. Zobaczymy pewnie za rok czy 2 czy faktycznie będzie tak różowo.
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem