Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.08.2021, 13:54   #296
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Czyli widzisz - potwierdzasz Franek moje spostrzeżenia co do DR650. Chłodzenie ogarnęli wzo ro wo.
A pisaniem o innych motkach się nie przejmuj - wiesz sporo, w odróżnieniu od średniej tutaj to się dziel. To się ceni.

Moje XL600LM jeździło OK i olej trzymał 90C przy jeździe do 90. Powyżej 90 szło na 110 i chciało iść wyżej. Nawet w kwietniu. Nie było chłodnicy.
DR350 było bardzo chłodne ale ustawiłem je koniec końców dość bogato - mimo to i tak paliło 3.7 z manelami. Szło normalnie latem na 85C. Bez chłodnicy.
XT w upalne dni przy 85kmh trzyma 110C i to mi się nie podoba. Przy 20C trzyma tuż pod 100C. Nie mam teraz czasu na takie grzebanie ale na pewno trzeba podnieść nieco iglice i być może jednak dysze większe... na pewno wolnych obrotów... środek może nieco iglicą podejdzie.
Ona była stłumiona orginalnie i długo jeździła z niższą mocą - jak ją odtłumiali to mam kwity z emisji i jest ustawiona pod normę - ubogo. Nawet pachnie ubogo - stąd temperatura.
Ogólnie - po korektach gaźnika/ków i dołożeniu chłodnicy, co w XT robi się bajecznie prosto i jest super miejsce na chłodnicę, nie widzę najmniejszego sensu w zamianie na DR650 nieznanego autoramentu i proweniencji. Mam to XT już od niemal 6tys km więc wiem, ze mogę mu zaufać. Wagowo to samo co DR. Silnikowo jeśli idzie o moc na pewno nie ma wielkich różnic. Z gazu idzie na koło na 1 i 2. Oczywiście po trialowemu.

Amor z tyłu nowy - można pomyśleć na przodem. Jak zjadę opony a XT zostanie może jednak zmienię koła aby z tyłu była 18tka. Myślę o czymś bardziej hard ale ten temat chyba jednak ogarnie EXC jak już wyjedzie. Oby w tym roku.

Wielokrotnie mnie kusiła i dalej kusi CRF300 jako motek do wszystkiego i wcale nie do niczego. Nowe, nie trzeba grzebać, przy niewielkich nakładach da się tym pojechać wszędzie. Wciąż to POŁOWA 701!!!!!! no i jednak pali dobry litr mniej niż XT. Zobaczymy. Póki co mój romans z XT trwa a jazda przedwczoraj była bardzo przyjemna.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem