Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.06.2021, 21:20   #5
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,957
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 12 godz 18 min 21 s
Domyślnie

Nie byłem na żadnym z tych festiwali (planowałem na 2020 ale odwołali bo COVID, na 2021 miałem już inne plany), ale myślę Greenman (i inni), że po pierwsze trzeba zrozumieć co to za impreza, a potem czepiać się czy to offroad czy "ofrołd".

Po pierwsze to wielka impreza komercyjna magazynu motocyklowego ABR, a przy komercji są zawsze jakieś ograniczenia, względy bezpieczeństwa itp.

Po drugie charakter tej imprezy to raczej 3-dniowy zlot bratnich dusz bez napinki na ciężką jazdę, a raczej na spotkanie, obejrzenie paru wystaw moto i szpeju, napicie się piwa, posłuchanie muzy czy paru dobrych rad od ciut sławniejszych obieżyświatów jak Elsbeth Beard, Simon i Lisa Thomas czy Chris Scott

Po trzecie impreza jest zlokalizowana na sporej prywatnej pięknej posiadłości Ragley Hall to nie oznacza, że można sobie jeździć tam jak się chce i gdzie się chce. Jak już wspomniano jeżdżenie w offie w UK jest dozwolone tylko i wyłącznie na tzw BOAT (Byways Open to All Traffic) lub na prywatnym terenie za zgodą właściciela. I tu jest właśnie przypadek terenu prywatnego, więc nie wiem na ile ta 20km "traska" to kompromis właściciela terenu.

Po czwarte filmik, który zapewne Greenman przywołał, jest tylko reklamą plus do tego przywołuje też charakter tej imprezy, o którym już pisałem, czyli:

Cytat:
Leisure riding for all abilities
Cytat:
No racing, ride for fun
Jak było naprawdę pokazuje parę świeżo wstawionych filmików poniżej:

https://youtu.be/WQVON8psURg



https://youtu.be/mdddJ_tOFPs



Spotkanie to technicznie jest więc kompromisem, bo przyjeżdżają na nie tacy co w offie "zęby zjedli", ale i tacy co dopiero zaczynają swoją przygodę w Adv. Każdy płaci za bilet, więc organizator musi jakoś wszystkim "dogodzić".

I myślę, że najlepiej na takiej imprezie to "rozluźnić pośladki" i po prostu się dobrze bawić, bo nie każdy z adwenczerowców pojedzie do Stanów czy gdzie indziej dalej z wielu różnych powodów.

Ostatnio edytowane przez Novy : 28.06.2021 o 21:24 Powód: Film yt w oknie
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem